WAŻNE! Kolejny milowy krok ku autostradzie do Białej. Są oferty w przetargu

Ponad 467, 5 miliona złotych chce za wybudowanie odcinka A-2 od miejscowości Swory do obwodnicy Białej Podlaskiej firma POLAQUA. To najniższa z ośmiu ofert złożonych w kolejnym przetargu na budowę naszej autostrady.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że na realizację inwestycji przeznaczono ponad 628 milionów złotych. Jak będą oceniane oferty? Podstawowe kryteria to gwarancja (30 procent punktów), termin (10 proc. punktów) oraz cena (60 proc. punktów). Każdy z wykonawców zaproponował skrócenie czasu realizacji o trzy miesiące (z 36 do 33) oraz wydłużenie gwarancji z 5 do 10 lat na ekrany akustyczne wraz z ich posadowieniem.

Zakładamy, że umowa z wykonawcą, w przypadku braku odwołań, zostanie podpisana w kwietniu 2021 r. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 33 miesiące od daty zawarcia umowy. Zakończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej w formie złożenia wniosku o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) przewidziane zostało na grudzień 2021 r. – informuje GDDKiA.

Przypomnijmy, że odcinek A-2 od Siedlec do Białej Podlaskiej toczą się cztery postępowania przetargowe.

– 23 grudnia 2020 r. otworzyliśmy oferty na odcinek węzeł Siedlce Zachód rejon m. Malinowiec, a 5 stycznia br. na węzeł Łukowisko – rejon miejscowości Swory – czytamy w komunikacie GDDKiA. – W przypadku ostatniego 32-kilometrowego odcinka autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią 30 grudnia 2020 r. ogłosiliśmy przetarg na wybór projektanta, który opracuje projekt budowlany i uzyska niezbędne decyzje umożliwiające realizacje robót w terenie. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji – informują drogowcy.

– Budowa autostrady A2 zostanie zakończona w 2025 roku i tym samym ambitny plan realizacji inwestycji autostradowych w Polsce zostanie zakończony – zapowiadał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

To bez wątpienia ogromny sukces naszych parlamentarzystów na czele z senatorem Grzegorzem Biereckim. Można powiedzieć, że od wielu lat, rozbudowa autostrady była jego „oczkiem w głowie”. Senator odbył dziesiątki spotkań oficjalnych i kuluarowych, podczas których przekonywał, jak ważna dla naszego regionu jest ta inwestycja. – To dla nas szansa na prawdziwy skok cywilizacyjny – mówił w jednym z wywiadów.

CZYTAJ TAKŻEWażna zapowiedź ministra Adamczyka! Autostrada A2 powstanie do końca 2025 roku. Jest kolejny przetarg

Źródło: GDDKiA Autor: red.
Fot. GDDKiA