Stadion-widmo w Białej Podlaskiej. Dlaczego Litwiniuk nie chce pokazać projektu?

Cóż za pokaz nieudolności władz Białej Podlaskiej! Nie dość, że przebudowa miejskiego stadionu przeciąga się o kolejne miesiące, to na dodatek Michał Litwiniuk i jego ludzie nie chcą normalnie wytłumaczyć się z tego opinii publicznej. I właśnie z tego powodu na nieszczęsną inwestycję zwróciła uwagę Fundacja Wolności.

O sprawie poinformował „Dziennik Wschodni”. Fundacja Wolności, organizacja zajmująca się m.in. „społeczną kontrolą przestrzegania prawa” wystąpiła do bialskiego magistratu z wnioskiem o udostępnienie dokumentacji projektowej stadionu Podlasia. Michał Litwiniuk odmówił jednak jej pokazania.

Jeśli coś jest informacją publiczną, to nie ma powodu, by to ukrywać. A w ubiegłym roku pan prezydent mówił przecież że już otrzymał dokumentację i miał ją pokazać w styczniu – powiedział w „Dzienniku Wschodnim” Krzysztof Kowalik z Fundacji Wolności.

Przypomnijmy, że projekt przebudowy stadionu miał być gotowy w połowie zeszłego roku. Teraz jest mowa o… końcu marca 2021 roku, mało kto jednak chyba wierzy, że ten termin zostanie dotrzymany.

Po opublikowaniu artykułu na stronie „Dziennika Wschodniego” pojawił komentarz Fundacji Wolności. W syntetyczny sposób przedstawia on bardzo dziwne – także naszym zdaniem – zachowanie władz Białej Podlaskiej

„Dlaczego zainteresowaliśmy się projektem przebudowy? Ponieważ w grudniu Prezydent miasta wypowiedział się w Dzienniku Wschodnim, że projekt ma, ale nie da… znaczy się, że pokaże go w styczniu! Teraz się okazuje, że chyba wcale go nie ma. My także i to kilka dni temu poprosiliśmy o komentarz rzeczniczkę magistratu, ale odpowiedzi nie otrzymaliśmy. Tak samo jak nie dostaliśmy koncepcji stadionu, która miała być gotowa… prawie rok temu” – informuje Fundacja Wolności.

„Przypomnijmy, że pierwotny termin oddania dokumentacji minął pół roku temu. Razem z projektem urząd powinien otrzymać pozwolenie na budowę i ew. decyzję środowiskową… Nie udało nam się znaleźć informacji by takie były wydane. Tym samym z projektu na czerwiec 2020, robi się marzec 2021… Okazuje się, że trzeba zmienić miejscowy plan, który jest opracowywany od grudnia 2019… Aktualnie został wyłożony do publicznego wglądu. Uwagi można zgłaszać do 29 stycznia 2021 roku.” ­– dodają przedstawiciele FW.

CZYTAJ TAKŻE: Kibice mają dość pustych obietnic prezydenta Litwiniuka

 

Do sprawy będziemy wracać.

 

Źródło: Dziennik Wschodni Autor: red.
Fot. FB