Nam każą płacić więcej, sobie płacą fortunę! Dlaczego Jaroszek nie chce ujawnić pensji?

Już niebawem mieszkańcy Białej Podlaskiej będą musieli jeszcze więcej, niż do tej pory płacić za wodę. Jednym z odpowiedzialnych za ten skandal jest Ernest Jaroszek, kolega prezydenta Michała Litwiniuka, działacz sportowy, człowiek piszący na Facebooku za Riada Haidara a także, o zgrozo, wiceprezes komunalnego WOD-KANu. Zapytaliśmy WOD-KAN, jak wiceprezes Jaroszek godzi te wszystkie obowiązki i ile obecnie zarabia. Mimo, że od zadania pytań minął miesiąc, odpowiedzi wciąż nie ma.

Przypomnijmy: Będzie podwyżka ceny wody w Białej Podlaskiej. Wszystko dlatego, że mieszkańcy miasta, po powiązaniu opłaty za wodę ze stawką za wywóz śmieci, zaczęli jej zużywać mniej, niż do tej pory. Prezydent Michał Litwiniuk postanowił więc ukarać nas za oszczędność.

(…) spółka [WOD-KAN] prawdopodobnie wystąpi do Wód Polskich o zwyżkę cen za usługi wodociągowe i kanalizacyjne.  Prezydent polecił Zarządowi Spółki dokonanie analizy składanego do Wód Polskich wniosku pod kątem zasadności wnioskowanych do nowej taryfy cen, aby nie naruszając rentowności Spółki, uszanował interesy mieszkańców” – potwierdziła nam krążące od pewnego czasu pogłoski rzeczniczka Litwiniuka, Gabriela Kuc-Stefaniuk.

Wiceprezesem WOD-KAN jest Ernest Jaroszek, człowiek Riada Haidara i kumpel prezydenta Michała Litwiniuka. Należy on do sławetnej ekipy „pączków”, czyli wolontariuszy kampanii wyborczej Litwiniuka, którzy najpierw nosili za nim pączki i czarowali bialczan a potem dostali lukratywne posady w komunalnych spółkach.

Kiedy ostatni raz udało nam się zmusić Jaroszka do ujawnienia informacji o swojej pensji przyznał się do wynagrodzenia w wysokości 15 200 złotych miesięcznie. Na początku stycznia zapytaliśmy, ile zarabia teraz. Bez skutku. Publikujemy więc wysłane wówczas do WOD-KAN pytania i zapowiadamy, że w przypadku nieujawnienia przez zarząd komunalnej spółki informacji publicznej podejmiemy odpowiednie kroki prawne.

Pytania do WOD-KAN:

– Czy Pan Ernest Jaroszek nadal jest członkiem zarządu WOD-KAN?

– Ile wyniosły zarobki Pana Jaroszka w minionym roku (proszę o podanie kwoty brutto)?

– Czy Pan Ernest Jaroszek otrzymał w minionym roku premie, dodatki lub inne składniki wynagrodzenie nie będące wynagrodzeniem zasadniczym? Jeśli tak – w jakiej kwocie i na jakiej podstawie?

– Jaki sprzęt służbowy użytkuje Ernest Jaroszek?

– Jakie są najważniejsze sukcesy Pana Jaroszka jako członka zarządu WOD-KAN?

– Czy Prezes WOD-KAN wydał zgodę, by Pan Jaroszek obsługiwał konta na portalach społecznościowych należące do polityków (np. Riada Haidara)? Czy takie zajęcie przystoi menadżerowi komunalnego przedsiębiorstwa?

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. FB