Dwie toyoty z Włoch przejęte przez pograniczników z Terespola. Jednego dnia!

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci zajmujący się przestępczością samochodową z Komendy Stołecznej Policji, tylko jednego dnia odzyskali i zabezpieczyli dwie toyoty, które pochodziły z przestępstw dokonanych na terenie Włoch.

Pogranicznicy z Placówki w Terespolu, występując w roli ekspertów  posiadających kwalifikacje z zakresu badań oznaczeń identyfikacyjnych pojazdów oraz policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową na Pradze Południe we wspólnych działaniach, w ciągu jednego dnia pozyskali dwie operacyjne informacje na temat podejrzanych toyot. W każdym przypadku funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i od razu podjęli czynności we wskazanych miejscach.

Z samego rana udali się do Ząbek pod adres, gdzie miała znajdować się pochodząca z przestępstwa dokonanego na terenie Włoch toyota. Właścicielka udostępniła funkcjonariuszom samochód w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności. Stróże prawa bardzo szybko potwierdzili, że faktycznie jest to pojazd pochodzący z kradzieży dokonanej we Włoszech. Auto nosiło widoczne ślady pozafabrycznej ingerencji w oznaczenia identyfikacyjne, między innymi pól numerycznych. Toyota została zabezpieczona.

Kilka godzin później funkcjonariusze pojechali do Otwocka, tam również miała znajdować się toyota z Włoch, która została zalegalizowana po uprzednim przerobieniu fabrycznych pól numerycznych. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili wszystkie pozyskane informację i tę toyotę również zabezpieczyli.

Samochody wrócą do właścicieli. Policjanci będą poszukiwać złodziei.

Źródło: stragraniczna.pl Autor: red.
Fot. stragraniczna.pl