Uwaga, zmiany w 500 plus. Warto już teraz złożyć wniosek

Ruszył nabór elektronicznych wniosków w programie „Rodzina 500 plus”. To bardzo ważne: w tym roku trzeba ponownie złożyć wniosek o świadczenie!

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przypomina, ze od tego roku prawo do 500 plus będzie ustalane na okres od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r. Elektroniczne rejestrowanie wniosków już trwa, nabór drogą tradycyjną ruszy 1 kwietnia.

Obecnie wnioski można składać na trzy sposoby: za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz PUE ZUS. Jeśli złożymy wniosek do 30 kwietnia, otrzymamy pieniądze najpóźniej 30 czerwca. Złożenie wniosku w terminie od 1 do 31 maja to wypłata z wyrównaniem od czerwca nie później, niż do 31 lipca. Wniosek złożony od 1 do 30 czerwca oznacza świadczenie wypłacane z wyrównianiem od czerwca nie później niż do 31 sierpnia.

Rząd przypomina, że tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od 1 czerwca. Jeśli zrobimy to później, dostaniemy pieniądze liczone od momentu złożenia dokumentów.

Najważniejsze pytania i odpowiedzi na temat 500 plus znajdziecie w filmie poniżej:

Źródło: MRiPS Autor: red.
Fot. MRiPS