Co trzeba mieć w głowie żeby robić takie rzeczy? Nergal znieważył Maryję oby wkrótce za to odpowiedział

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciwko muzykowi Adamowi D., „Nergal”, któremu zarzuca, że obraził uczucia religijne czterech osób, stawiając but na wizerunku Matki Boskiej.

Prok. Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że 1 lutego br. do sądu został skierowany akt oskarżenia przeciwko „Nergalowi”.”Adam D. oskarżony jest o to, że w dniu 25 września 2019 r., działając za pośrednictwem sieci Internet znieważył publicznie przedmiot chrześcijańskiej czci religijnej w postaci osoby Matki Boskiej, w ten sposób, że na portalu społecznościowym Facebook, na oficjalnym profilu, umieścił zdjęcie prezentujące zniszczony obraz przedstawiający wizerunek Matki Boskiej z umieszczonym w miejscu twarzy wskazanej postaci obutej nogi, które to zdjęcie opisał +on the set+, co w tłumaczeniu oznacza +na planie+, czym obraził uczucia religijne czterech osób” – podała prokurator Skrzyniarz.

Mam dobrą wiadomość! Dzięki determinacji mojej jako Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu i Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris Adam D. ps. „Nergal” stanie przed sądem ‼️

Opublikowany przez Dariusza Mateckiego Piątek, 5 lutego 2021

Śledztwo wszczęto po zawiadomieniach od przedstawicieli Ordo Iuris i Towarzystwa Patriotycznego.

„W toku postępowania przesłuchano pokrzywdzonych, którzy jednoznacznie wskazali, że obrażone zostały ich uczucia religijne” – podała Skrzyniarz.

Prokuratura powołała biegłego z zakresu religioznawstwa. „Z opinii płynie jednoznaczny wniosek, że stąpanie butem po obrazie Matki Bożej stanowi obrazę uczuć religijnych” – wyjaśniła prokurator.

„Nergal” w toku śledztwa nie przyznał się do zarzucanego czynu i odmówił składania wyjaśnień.