Przysięga naszych pancerniaków. Już w tym roku w Białej!

Elewi służby przygotowawczej z Pierwszej Warszawskiej Brygady Pancernej wypowiedzieli słowa Roty Przysięgi. To jeden z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza.

Dziś 70 elewów złożyło uroczystą przysięgę wojskową na placu. Uroczystość była zwieńczeniem miesięcznego szkolenia podstawowego.

– Do niedawna jeszcze elewi, od dzisiaj jesteście pełnoprawnymi żołnierzami Wojska Polskiego – tymi słowami do młodych żołnierzy zwrócił się gen. bryg. Jarosław Górowski. – Żołnierzem się nie bywa żołnierzem się jest dlatego od teraz już na zawsze w waszych sercach będzie kropla wojskowości, mam nadzieje ze przez całe Wasze życie syrenka nasz symbol, który nosimy z dumą na ramieniu będzie wam się mile kojarzyła – podkreślił dowódca pancerniaków, wręczając najlepszym żołnierzom specjalne listy gratulacyjne.

Przypomnijmy, że nowy batalion zmechanizowany 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, będącej częścią Żelaznej Dywizji, ma rozpocząć służbę w Białej Podlaskiej już w tym roku. Trwają przygotowania do uruchomienia jednostki na terenie dawnego lotniska, odbywają się kolejne rekrutacje chętnych do wstąpienia w szeregi Brygady. O powrót wojska na Południowe Podlasie zabiegali parlamentarzyści PiS z senatorem Grzegorzem Biereckim na czele a także ówczesny prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Powrót wojska do Białej Podlaskiej to wielki sukces PiS

Źródło: TT Autor: red.
Fot. FB