Rodzina bez dachu nad głową. Ty też możesz pomóc!

Trwa zbiórka na rzecz sześcioosobowej rodziny z Łęgów (gm. Terespol), której życie zawaliło się w minioną niedzielę. W wyniku tragicznego pożaru stracili dach nad głową. Wszyscy możemy pomóc, liczy się każda złotówka.

Przyczyną pożaru drewnianego domu było zapalenie się sadzy w kominie. Płomienie pojawiły się około godz. 4 nad ranem. Mimo błyskawicznej akcji strażaków zawodowych i licznych zastępów OSP z okolicy, domu nie udało się ocalić. Na szczęście nikt nie został poszkodowany – mieszkańcy opuścili budynek o własnych siłach.

Dzisiaj cała 6-osobowa rodzina (mama, tata, 3 dzieci i babcia) stracila w jednej chwili swój cały dorobek życia. Spłonął im dom rodzinny. Wierzymy w Wasze dobre serca i mam nadzieję że chociaż po części pomożemy im jakoś odbudować bezpiecznie miejsce, w którym zamieszkają – czytamy w opisie zbiórki na portalu zrzutka.pl.

Pogorzelcy zamieszkali na razie w wynajętym domu.

W pożarze straciliśmy całe poddasze. Zamieszkiwaliśmy z dziećmi tę górę. Były tam nasze rzeczy, straciliśmy po prostu wszystko. Został tylko dół, ale wszystko zostało zalane. Najbardziej jest nam teraz potrzebny sprzęt AGD, taki jak mikser, odkurzacz i żelazko. Ciężko to znieść. Ułamki sekund zdecydowały o tym, że zdążyliśmy uciec z góry. Myślę, że dom trzeba będzie odbudować – mówiła w Radiu Lublin poszkodowana Monika Sebastianiuk.

Rodzinie pomaga gmina. Może to też zrobić każdy z nas, wpłacając pieniądze przez stronę https://zrzutka.pl/aehamk

 

 

 

 

 

 

Źródło: Radio Lublin Autor: red.
Fot. OSP Dobrzyń Duży