Zima nie odpuszcza. IMGW ostrzega, czekają nas silne mrozy i obfite opady śniegu

Jak wynika z najnowszych prognoz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej  najbliższe dni przyniosą nam duże ochłodzenie i obfite opady śniegu. Sroga zima zagości we wszystkich powiatach naszego regionu. W powiecie bialskim temperatura może spaść nawet do -25 stopni!

W związku z prognozowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych na terenie województwa lubelskiego, które szczególnie w nocy niosą ze sobą realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób, przypominamy o konieczności otoczenia szczególną troską osób samotnych, starszych, schorowanych i bezdomnych przez podległe jednostkom samorządu terytorialnego administracyjne służby społeczne.

Przypominamy o zwrócenie uwagi zarządcom nieruchomości na obowiązek odśnieżania dachów. Zalegający śnieg może być niebezpieczny zarówno dla mieszkańców jak i przechodniów.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o niezwłoczne informowanie Wojewody Lubelskiego poprzez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie – pisząc na adres poczty elektronicznej [email protected] – o występujących utrudnieniach na drogach gminnych i powiatowych lub innych sytuacjach kryzysowych związanych z występowaniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.