Ponad cztery miliardy dla naszego regionu. Dariusz Stefaniuk: Dzięki tej pomocy ludzie mogą być spokojni o byt

Ważne wydarzenie w Białej Podlaskiej. W naszym Bialconie zaprezentowano najnowsze dane dotyczące pomocy w ramach tarcz antykryzysowych. Pomoc płynąca do naszego regionu jest ogromna. Mimo ciągłego hejtu ze strony opozycji, doceniają to przedsiębiorcy i pracownicy naszych firm.

Wsparcie dla Bialconu, najbardziej chyba znanej obecnie firmy z Białej Podlaskiej reprezentowanej na konferencji prasowej przez prezesa Jakuba Chwesiuka, pozwoliła utrzymać wiele miejsc pracy. Pieniądze z tarczy finansowej pozwolą przetrwać trudny czas i dalej rozwijać działalność.

Takich firm w każdym mieście i powiecie Południowego Podlasia jest wiele.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pieniądze z tarczy trafiły do firm. Prawie 20 mln dla przedsiębiorców z Południowego Podlasia

W skali województwa liczby wyglądają jeszcze bardziej imponująco. Jak poinformował dziś w Białej Podlaskiej wojewoda lubelski Lech Sprawka, różne formy pomocy dla przedsiębiorców wyniosły do tej pory blisko 4, 1 miliarda złotych.

Składa się na to 670 milionów ze ścieżki ZUS-owskiej, 940 milionów to ścieżka przez wojewódzkie, powiatowe czy miejskie urzędy pracy, natomiast 2,5 miliarda to tarcza finansowa – mówił Lech Sprawka.

Jak podkreślał wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, intencją rządu jest utrzymanie jak największej liczby miejsc pracy.

Każda osoba bezrobotna to jest ogromny dramat. Rodzinny, społeczny. Dlatego każda pomoc, która jest ostatnio przez nas oferowana jest związana z utrzymaniem miejsc pracy – mówił dziś Waldemar Buda.

– Dzięki tej pomocy ludzie mogą być spokojni o swój byt. Bardzo dziękuję panu ministrowi, że tak prężnie te tarcze są wprowadzane – mówił poseł Dariusz Stefaniuk. – Bardzo się cieszę, że tarcza pomaga firmie Bialcon, firmie rodzinnej – dodawał parlamentarzysta, podkreślając, że wsparcie dla Południowego Podlasia jest naprawdę znaczące, co można sprawdzić na stronie Polskiego Funduszu Rozwoju.

Poseł Stefaniuk mówił też o roli patriotyzmu gospodarczego. Kiedy wreszcie skończy się pandemia właście w ten sposób, kupując lokalne produkty, będziemy mogli pomóc w rozruszaniu naszej gospodarki.

Apeluję do wszystkich, abyśmy wspierali polskie firmy. Kupujmy dobrą odzież, kupujmy polską odzież. W ten sposób pomagamy przedsiębiorcom z naszego regionu, których podatki składają się później na budowane szkoły, drogi i rozwój – mówił Dariusz Stefaniuk.

 

WYPOWIEDŹ DARIUSZA STEFANIUKA:

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. podlaski.info