Podziel się miłością i pomóż dzieciom w Walentynki

Zamiast kosztownego prezentu darowizna dla dzieci i specjalna, charytatywna walentynka, którą otrzyma ukochana osoba – to pomysł Fundacji Świętego Mikołaja na dzień Św. Walentego.

Fundacja Świętego Mikołaja zachęca do dobroczynności i organizuje walentynkową akcję charytatywną o nazwie „Podziel się miłością”. Zachęca, aby zamiast kupowania prezentów, pokazać bliskiej nam osobie jak wiele zmieniła w naszym życiu i przy okazji zrobić coś dobrego.

– Wiele osób chciałoby okazać bliskiej osobie swoje uczucia, ale niekoniecznie za pomocą czekoladek czy innego równie mało oryginalnego prezentu – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja. Zamiast kupowania, polecamy wspólne pomaganie i zmienienie świata na lepsze. „Chcę Ci dziś powiedzieć, jak wiele dla mnie znaczysz. Dzięki Tobie jestem lepszą osobą” – te słowa znajdują się na naszej wirtualnej Walentynce, która otrzyma każda osoba, która przekaże darowiznę na pomoc naszym podopiecznym i którą będzie mogła przesłać drogiej osobie – dodaje Izabela Stawicka.

Cała zebrana w ramach akcji kwota trafi do dzieci z Aleppo w Syrii – podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja. Fundacja zbiera środki na prowadzenie w kolejnym roku mini-szkoły i świetlicy edukacyjnej w Aleppo, do której codziennie przychodzi prawie setka dzieci, żeby uczyć się i bawić z rówieśnikami w bezpiecznym miejscu.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy wejść na stronę www.mikolaj.org.pl/podzielsiemiloscia i przekazać darowiznę w dowolnej wysokości. Każda osoba otrzyma na swoją skrzynkę e-mail charytatywną Walentynkę.

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku. Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja”). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

 

Źródło: www.mikolaj.org Autor: red.
Fot. www.mikolaj.org