Czeczeni ścigali się w Bezwoli. Jeden trafił do szpitala, drugi do więzenia

Co za historia! Obywatele Czeczenii postanowili pościgać się na drodze w Bezwoli (gm. Wohyń). Skończyło się fatalnie, bo groźnym wypadkiem, w którym ucierpiał 19-letni mężczyzna. Drugi z uczestników wyścigu był z kolei poszukiwany przez policję i został zatrzymany.

Do wypadku doszło po godz. 16.30. 19-letni Czeczen za kółkiem Hondy wyprzedzał na pełnym gazie mazdę. Zahaczył o to auto, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Uderzenie było tak silne, że nastolatek wraz pasażerem wypadli przez szybę z auta.

– Podczas pracy policjantów w miejscu wypadku ruch odbywał się wahadłowo. Policjanci ustalili że 19-latek nie posiada prawa jazdy, z obrażeniami ciała wraz z pasażerem trafił do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący był trzeźwy – mówi młodszy aspirant Piotr Woszczak z policji w Radzyniu Podlaskim.

Okazało się, że drugi uczestnik wyścigu, 41-letni mężczyzna rodem z Czeczenii, okazał się być osobą poszukiwaną za rozmaite przestępstwa. Został więc zatrzymany.

CZYTAJ TAKŻE: Niebezpieczny wypadek pod Woskrzenicami. Białorusin wymusił pierwszeństwo

Źródło: lubelska.policja.gov.pl Autor: red.
Fot. lubelska.policja.gov.pl