Dowódca pancerniaków: „W Białej Podlaskiej powstaje jeden z największych kompleksów wojskowych po tej stronie Wisły”

– Zbliża się do końca formowanie batalionu zmechanizowanego, który będzie stacjonować w Białej Podlaskiej. Pierwsi żołnierze pojawią się tam jeszcze w tym półroczu – informuje portal „Polska Zbrojna”.

 Najbardziej znana i szanowana redakcja zajmująca się sprawami polskiej armii publikuje obszerny artykuł na temat powrotu wojska do Białej Podlaskiej. W naszym regionie stacjonować będzie batalion zmechanizowany, podporządkowany 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej.

 – Ta brygada, jak wszystkie w 18 Dywizji, składa się z czterech batalionów bojowych. Dwa z nich, z Chełma i Zamościa, które wchodziły wcześniej w skład warszawskiej jednostki, przyjęła w podporządkowanie 19 Lubelska Brygada Zmechanizowana. Ten, który powstaje w Białej Podlaskiej, będzie więc uzupełniał tę lukę – powiedział „Polsce Zbrojnej” gen. dyw. Jarosław Gromadziński, dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej, której podlega 1 Warszawska Brygada Pancerna.

Jak czytamy w portalu http://www.polska-zbrojna.pl/ „żołnierze nowego batalionu stacjonują teraz w Wesołej, przygotowując się do przenosin do Białej Podlaskiej”. Są to ludzie z naszego regionu, bo na nich stawia dowództwo.

Już pierwsze kwalifikacje pokazały, że potencjał tego regionu jest ogromny. Zgłosiło się wielu chętnych, także specjalistów, np. kierowców i mechaników. Wielu z nich pochodzi z tamtych terenów, ale do tej pory służyli w innych jednostkach i chcieliby wrócić w swoje rodzinne strony – powiedział w rozmowie z „Polską Zbrojną” gen. bryg. Jarosław Górowski, dowódca 1 Warszawskiej Brygady Pancernej.

Dowództwo 1 Warszawskiej Brygady Pancernej chce, by nowy batalion przeniósł się do Białej Podlaskiej w pierwszym półroczu.

Przypomnijmy, że o jednostkę w Białej Podlaskiej zlikwidowano decyzją Bronisława Komorowskiego, późniejszego prezydenta z ramienia Platformy Obywatelskiej. O powrót wojska do naszego regionu zabiegali od dawna parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z senatorem Grzegorzem Biereckim na czele a także poprzedni prezydent miasta Dariusz Stefaniuk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czołgi na dobre wracają do Białej Podlaskiej. Wojsko szuka chętnych do służby

 

Źródło: http://www.polska-zbrojna.pl/ Autor: red.
Fot. 1WBPanc