Przepiękny ogier w janowskiej stadninie. Efekty skojarzeń już za rok

Janowskie klacze nie mogły się już go doczekać! Czteroletni ogier Haash OSB wreszcie jest w Janowie Podlaskim. – Wydaje się, że będzie doskonale pasował, zarówno nowoczesnym typem jak i wyjątkową urodą do stada Janowskich klaczy – informuje stadnina.

Haash to młody, niezwykle obiecujący ogier, o skonsolidowanym, znakomitym rodowodzie. Rezultaty skojarzeń z lokalnymi klaczami będzie można zobaczyć dopiero w 2022 roku.

– Co niezwykle istotne, w czasach kojarzeń w nadmiernym spokrewnieniu, Haash jest zupełnie obcy rodowodowo z janowskimi klaczami. Reprezentuje on ród męski Mirage oraz rodzinę żeńską klaczy Jellabiet Feysul – informuje Stadnina Koni Janów Podlaski, do której koń trafił w półroczną dzierżawę hodowlaną.

Ojciec ogiera Haash, Dominic M, należy dziś do grona najbardziej cenionych reproduktorów na świecie, którego potomstwo charakteryzuje uroda, dobry ruch, piękna i doskonale ustawiona szyja. Matka, jak mówi Christine Jammar, urzekła ją ponadczasowym pięknem.
Mimo młodego wieku, Haash zaznaczył swoją obecność na arenie pokazowej. W 2020 r., podczas pokazu Praga Intercup, został wybrany drugim wice czempionem pokazu.

Niemal cała załoga czekała z ciekawością na przyjazd nowego rezydenta w janowskich stajniach. Po wyprowadzeniu z transportu wszyscy zostali urzeczeni piękną głową ogiera, z wyrazistym okiem. Witamy serdecznie Haasha w naszej Stadninie. Zrobimy wszystko żeby czuł się u nas, na Pięknym Podlasiu, jak w domu – czytamy na stronie SK Janów.

CZYTAJ TAKŻE: Źrebaki w Janowie. Stadnina spodziewa się aż 80 narodzin!

 

Źródło: SK Janów Autor: red.
Fot. SK Janów