Uwaga na drogach! Śnieg i odwilż utrudniają jazdę

Opady gęstego śniegu w prawie całym Województwie Lubelskim, temperatura, która waha się od -2 stopni Celsjusza do nawet +4 stopni Celsjusza, sprawiają, że drogi wojewódzkie nie wszędzie są w stanie idealnym.

Na większości dróg wojewódzkich występuje zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe.
W południowej części Województwa, w okolicach Łukowej, Tomaszowa Lubelskiego  i Górecka Kościelnego, na wschodzie w okolicach Dorohuska, Woli Uhruskiej, Włodawy, Sławatycz, Kodnia, Wisznic oraz na północy, w okolicach Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego oraz Łukowa, na drogach możemy spotkać cienką warstwę zajeżdżonego śniegu.

W okolicach pól, kierowcy mogą spodziewać się nawiewania śniegu, który może tworzyć zaspy oraz koleiny. O szczególną uwagę prosimy tych wszystkich, którzy podróżują drogami wojewódzkimi w okolicach Puław, Kazimierza Dolnego, Annopola, Opola Lubelskiego, Kraaśnika i Krasnegostawu. Na drogach wojewódzkich w tamtych okolicach można spodziewać się występowania śliskości nawierzchni.

Obecnie na drogach wojewódzkich w Województwie Lubelskim pracują 44 solarki
i 13 piaskarek. Z zapowiedzi synoptyków z IMGW, opady śniegu w Województwie Lubelskim, będą występowały, z różnym nasileniem przez całą noc. W zachodniej części Województwa Lubelskiego możemy spodziewać się opadów marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem.

Wszystkich podróżujących drogami wojewódzkimi, prosimy o zachowanie zdrowego rozsądku, uwagę i dostosowanie prędkości do warunków jakie będą panowały na drogach.

Przypominamy, że stan dróg wojewódzkich w Województwie Lubelskim, można sprawdzić na stronie internetowej http://zud.zdwlublin.nazwa.pl/#

Bieżące informacje o warunkach panujących na całej sieci dróg mogą być udzielane telefonicznie przez dyżurnego Zarządu Dróg pod nr telefonu 81 749-53-28, jak również przez punkty dysponujące sprzętem w dni robocze w godz. od 6.00 do 15.00, a przy trudnych warunkach atmosferycznych we wszystkie dni tygodnia w godz. 6.00– 22.00 lub całodobowo.

Zimowe utrzymanie dróg na terenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie prowadzone jest przez 8 Rejonów Dróg Wojewódzkich oraz 17 Obwodów Drogowych. Planem zimowego utrzymania dróg w sezonie 2020/2021 objęto drogi wojewódzkie o nawierzchni twardej
o długości 2368,8 km.

Zwalczanie śliskości zimowej prowadzone jest na wyznaczonych odcinkach dróg o łącznej długości 1228 km.

 

Źródło: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
Fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie.