Litwiniuk nie chce powiedzieć, jakie ma zdanie o aborcji. Wstydzi się swoich poglądów?

Platforma Obywatelska, partia prezydenta Białej Podlaskiej Michała Litwiniuka, bierze ostry zakręt w lewo. Zarząd Krajowy PO przyjął w Środę Popielcową (sic!) stanowisko w sprawie aborcji. Od teraz Platforma jest za liberalizacją ustawy w ten sposób, by można było dokonać aborcji do 12 tygodnia życia nienarodzonego dziecka. Jakie zdanie ma na ten temat Michał Litwiniuk? Nie wiadomo. Prezydent wciąż nie odpowiedział na nasze pytania.

Mieszkańcy Białej Podlaskiej mają prawo wiedzieć, jakie poglądy w fundamentalnych sprawach prezydent miasta. Zwłaszcza, gdy dochodzi do sytuacji, w której jego macierzysta partia podejmuje tak radykalne decyzje. Pamiętajmy bowiem, że kiedyś Platforma opowiadała się za ochroną życia poczętego a wielu jej liderów deklarowało się jako konserwatyści. Głosujący na Litwiniuka w 2018 roku bialczanie nie mogli wiedzieć, że ich wybraniec będzie niebawem działaczem partii o takich pomysłach, jak gwałtowna liberalizacja prawa dotyczącego aborcji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Platforma za aborcją. Co na to prezydent Litwniuk?

A więc: czy Michał Litwiniuk popiera stanowisko Zarządu Krajowego PO? A może, jak niewielka grupa polityków partii, sprzeciwia mu się? Czy prezydent Białej Podlaskiej opowiada się za aborcją na życzenie? Czy, podobnie jak jego partyjni szefowie, uważa, że „świat poszedł do przodu i potrzebne są nowe rozwiązania”, czyli dopuszczenie aborcji do 12 tygodnia ciąży z wielu różnych powodów? No i przede wszystkim: czy stanowisko PO nie jest przypadkiem sprzeczne z niejednokrotnie wyrażanym przez Litwiniuka przywiązaniem do chrześcijańskich wartości?

Niestety, choć pytania są proste i każdy świadomy własnych poglądów człowiek powinien odpowiedzieć na nie bez wahania, Michał Litwiniuk nadal tego nie zrobił. Kiedy w czasie proaborcyjnych zadym w naszym regionie pytaliśmy o stosunek prezydenta do postulatu aborcji na życzenie, Litwiniuk nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi. W ostatni piątek poprosiliśmy go o komentarz do decyzji władz PO. Prezydent wciąż milczy.

Czy Michał Litwiniuk wstydzi się własnych poglądów? A może nie chce odpowiadać na pytania wolnych mediów, zadowalając się laurkami we współfinansowanych przez bialskich podatników niszowych pisemkach (których zresztą prawdopodobnie prawie nikt nie czyta)?

Tak czy siak – będziemy pytać do skutku.

CZYTAJ TAKŻE: Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. Litwiniuk też za aborcją na życzenie?

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. FB