TERESPOL. Tak wyglądało miasto w 1801 roku

Imponująca makieta Terespola powstaje dzięki inicjatywie Koła Miłośników Fortyfikacji i Historii. Pasjonatom podziękował burmistrz miasta Jacek Danieluk. 
– Z inicjatywy członków Koła Miłośników Fortyfikacji i Historii Panów Andrzeja Lipowieckiego, Władysława Marca, Przemysława Wróblewskiego i Pawła Oleszczuka w terespolskiej Prochowni powstaje makieta Terespola z 1801 roku której budowa została rozpoczęta w marcu 2020 roku – napisał na swoim profilu na FB burmistrz Jacek Danieluk. – Prochownia już od 10 lat dba o przywracanie pamięci historycznej Terespola i osób z nim związanych, za co zostali nie jednokrotnie nagradzani. Serdecznie gratuluję, wspaniała inicjatywa! – dodał burmistrz.
Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu
Historia Koła  Miłośników Fortyfikacji i Historii sięga 2010 roku. Przedmiotem zainteresowania pasjonatów stała się carska prochownia znajdująca się blisko międzynarodowej trasy kolejowej Warszawa – Terespol- Brześć – Moskwa. Budynek był wówczas  wykorzystywany na hodowlę grzybów. Koło Fortyfikacji i Historii doprowadzili do remontu oraz uporządkowania obiektu i przyległego terenu oraz przystosowanie go na cele muzealne. Później były kolejne ważne inicjatywy a Koło wpisało się na trwałe w pejzaż aktywności obywatelskiej mieszkańców Terespola.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
Źródło: FB Jacek Danieluk Autor: red.
Fot. FB