Jak długo bandyci pozostaną bezkarni? W Lublinie podpalono kościół! Modląca się kobieta trafiła do szpitala

We wtorek wybuchł pożar na terenie parafii Świętego Krzyża w Lublinie, w czasie którego w świątyni przebywała jedna osoba. Według ustaleń miejscowych strażaków najprawdopodobniej doszło do podpalenia.

Lubelscy strażacy otrzymali zgłoszenie o wybuchu pożaru ok. godziny 12:30. Zgłaszający informowali 0 unoszących się kłębach dymu znad parafii Świętego Krzyża. Na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej, które od razu przystąpiły do akcji ratunkowej. Po kilku godzinach niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

Przyczyną pożaru była kotara z tworzywa sztucznego, zawieszona przy wejściu do świątyni, która w pewnym momencie zajęła się ogniem. Według rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. kpt. mgr inż. Andrzeja Szaconia najprawdopodobniej doszło do podpalenia. Na razie jednak nie ustalono tożsamości potencjalnego sprawcy całego zajścia.

Oficer prasowy dodał również, iż w momencie wybuchu pożaru w środku przebywała jedna osoba – kobieta w wieku ok. 60-lat, która najprawdopodobniej zatruła się dymem i została przewieziona do szpitala.