Dantejskie sceny w lokalnej gazecie. Likwidator wymienił zamki

Ciąg dalszy konfliktu w Dzienniku Wschodnim. Jak podają lubelskie media, do redakcji gazety wszedł likwidator. Dziennikarze nie zostali wpuszczeni do środka, wymienione zostały zamki.

To kolejna odsłona wojny w firmie wydającej Dziennik. Spółka Corner Media została postawiona w stan likwidacji. Likwidator nie jest zaś uznawany przez redakcję gazety, z jej naczelnym, Krzysztofem Wiejakiem na czele.

– Działania te w naszej ocenie są nielegalne, nie zostaliśmy o nich powiadomieni – powiedział w Radio Lublin dotychczasowy redaktor naczelny Krzysztof Wiejak. – Postanowienie o rozwiązaniu spółki jest nieprawomocne, a wpis, który został dokonany w KRS jest przedwczesny. Przez drzwi – bo nie zostaliśmy wpuszczeni – informowałem pana, podającego się za likwidatora, że są tam nie tylko wrażliwe dane osobowe, ale także dokumenty, które stanowią tajemnicę dziennikarską.

Z kolei likwidator, radca prawny Leszek Kukawski, podkreśla, że działa zgodnie z prawem – sąd wydał odpowiednie postanowienie a jego wpisano do rejestru przedsiębiorców. Stąd ma on prawo dysponować kontami spółki.

Źródło: Radio Lublin Autor: red.