Sędzia, która uznała profanację Matki Boskiej za zgodną z prawem, to partnerka radnego Koalicji Obywatelskiej

Wczorajsze orzeczenie Sądu Rejonowego w Płocku, w którym uznano, iż nie doszło do profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej otoczonej aureolą w barwach flagi LGBT, wzbudził sporo kontrowersji. Jak się jednak okazuje przewodnicząca rozprawy, sędzia Agnieszka Warchoł, jest prywatnie partnerką płockiego radnego Koalicji Obywatelskiej, który często staje w obronie osób LGBT – ujawnia portal TVP Info.

Sprawa dotyczy wydarzeń, do których doszło w nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 roku. Wówczas trzy aktywistki – Elżbieta P., Anna P. oraz Joanna G. – oblepiły teren wokół kościoła Św. Dominika w Płocku naklejkami przedstawiającymi wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Do rozprawy doszło w miniony wtorek w płockim Sądzie Rejonowym. Jednak w opinii przewodniczącej rozprawy sędzi Agnieszki Warchoł nie doszło do obrazy uczuć religijnych.

Orzeczenie wzbudziło sporo kontrowersji w całym kraju. Jeszcze więcej zastrzeżeń powoduje informacja ujawniona przez publicystę Stanisława Balceraca oraz portal TVP Info, zgodnie z którymi sędzia Agnieszka Warchoł jest prywatnie konkubiną lokalnego radnego z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Mariusza Pogonowskiego. Kobieta pochwaliła się związkiem kilka miesięcy temu na antenie radia Płock FM.

Pogonowski jest znanym w Płocku działaczek pro-LGBT, który bardzo często bronił osób z tęczowego środowiska podczas sesji rady miasta. W minionych wyborach parlamentarnych kandydował bez powodzenia na posła z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Fot. Twitter