Coraz mniej łóżek w województwie. Trzecia fala w Białej Podlaskiej?

Niestety, to było nie do uniknięcia. Rośnie liczba chorych na COVID-19, którzy trafiają do szpitali na terenie woj. lubelskiego. Najgorsza sytuacja jest w Zamościu i okolicach. W sumie mamy jeszcze około 200 wolnych łóżek z respiratorami. Dość stabilnie na szczęście wygląda to w szpitalu w Białej Podlaskiej.

Wczoraj rano zajętych było 864 z 1360 łóżek dla pacjentów koronawirusem. Według przewidywań ekspertów liczba ta będzie rosnąć z dnia na dzień. Zapełnia się także szpital tymczasowy w Lublinie.

Jeżeli dynamika wzrostu hospitalizacji utrzyma się, to będziemy rozszerzać zakres działania szpitala tymczasowego – powiedział wojewoda lubelski Lech Sprawka. – W niektórych rejonach województwa obserwujemy stosunkowo niewielką liczbę wolnych łóżek covidowych. W znajdujących się rejonie zamojskim placówkach – włącznie ze szpitalem wojewódzkim w Zamościu – zapas wolnych łóżek jest stosunkowo niewielki.

Wojewoda podkreśla, że sytuacja w naszym regionie jest bezpieczna i stabilna. Sporo miejsc dla chorych jest także w rejonie Chełma.

W całej Polsce potwierdzono dziś 15 250 zachorowań na COVID-19. W województwie lubelskim pozytywny wynik testu zobaczyło 477 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 58 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 231 osób.

Źródło: Radio Lublin Autor: red.
Fot. pixabay