Rusza operacja „Czysta rzeka”. Finał w Janowie Podlaskim

5 marca ruszyła rejestracja sztabów, natomiast wraz z początkiem wiosny (22 marca) ruszy doroczna akcja sprzątania rzek i okolic. 17 kwietnia odbędą się finałowe akcje lokalne.

REJESTRACJA

Jeśli już wiesz, gdzie chcesz posprzątać i to właśnie Ty zbierzesz swoją wolontariacką ekipę, to teraz pozostała tylko kwestia dopełnienia formalności na stronie internetowej w terminie od 5 marca (godz. 18) do 6 kwietnia.

Wolontariusze mogą rejestrować się do 10 kwietnia, jednak mogą się dopisywać jedynie do już istniejących, czyli zarejestrowanych sztabów na naszej stronie.

INAUGURACJA

22 marca oficjalnie zostanie zainaugurowane sprzątanie rzek i okolic i od tego czasu będzie można przeprowadzać akcje niemal przez cały miesiąc w całej Polsce. To od Was zależy, ile takich akcji się odbędzie i w jakich miejscach. Przypominamy, że nie musimy sprzątać wyłącznie okolic położonych blisko rzek czy nad wodą. Jeśli znajdują się obok Was atrakcyjne przyrodniczo miejsca i chcecie zadbać o ich czystość, to zapraszamy to udziału w naszej akcji. Nikogo nie wykluczamy. Zapraszamy wszystkich chętnych do zakasania rękawów i chwycenia worków w swoje ręce!

FINAŁ

Kumulację akcji zaplanowaliśmy 17 kwietnia. Odbędzie się wtedy finał największej akcji sprzątania rzek i okolic. Oznacza to,  że tego dnia najwięcej sztabów zorganizuje porządkowanie swoich okolic. W ciągu kolejnego tygodnia podsumujemy też tegoroczną edycję i podamy pierwsze dane z akcji sprzątania z całej Polski.

Natomiast finał z przytupem odbędzie się w wersji artystycznej 29 sierpnia w Janowie Podlaskim.

OPERACJA RZEKA 2021 na START!