Dowódca Żelaznej Dywizji zapowiada. Dwa bataliony zmechanizowane w Białej!

Kolejne potwierdzenie wspaniałych wieści: bataliony zmechanizowane 1 Warszawskiej Brygady Pancernej stacjonować będą w Białej Podlaskiej. Wraz z rozwojem naszej jednostki na Południowe Podlasie trafi także m.in. kompania saperów z Siedlec.

O wyczekiwanych przez mieszkańców naszego regionu konkretach związanych z formowaniem jednostki w Białej Podlaskiej mówił w wywiadzie dla portalu Defence24.pl dowódca Żelaznej Dywizji gen. dyw. Jarosław Gromadziński.

Pierwszy batalion zmechanizowany, którego proces formowania już trwa oraz drugi, którego formowanie rozpocznie się w przyszłym roku będą docelowo zlokalizowane w Białej Podlaskiej – powiedział generał Gromadziński. – Prace inwestycyjne związane z infrastrukturą szkoleniową i koszarową trwają, dlatego aby wojsko szkoliło się w rejonie przeznaczenia prowadzona jest budowa tymczasowego obozowiska kontenerowego. Do połowy roku powstanie miasteczko kontenerowe dla 900 żołnierzy.

Dowódca Żelaznej Dywizji potwierdził również, że bialski garnizon będzie z czasem rósł w siłę.

Wraz z rozwojem garnizonu w Białej Podlaskiej, przeniesione tam zostaną kompania rozpoznawcza i kompania saperów z Siedlec – zapowiedział gen. dyw. Jarosław Gromadziński.

Przypomnijmy, że decyzję o likwidacji jednostki w Białej Podlaskiej podjął na początku XXI wieku ówczesny minister obrony narodowej Bronisław Komorowski. Wojsko wróci do Białej dzięki nowej koncepcji obronnej, stworzonej przez rząd PiS. O ponowne uruchomienie jednostki zabiegali parlamentarzyści prawicy z naszego regionu, z senatorem Grzegorzem Biereckim i posłem Dariuszem Stefaniukiem na czele.

CZYTAJ TAKŻE: Potwierdzają się nasze informacje. W marcu ruszy budowa jednostki wojskowej w Białej Podlaskiej!

Źródło: defence24.pl Autor: red.
Fot. FB/ZelaznaDywizja