MIĘDZYRZEC PODLASKI. Nieodpowiedzialny małolat po pijanemu prowadził samochód. Nawet nie miał prawa jazdy

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 17-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Młodzieniec zatrzymany został dzięki informacji przekazanej przez świadka zdarzenia. W chwili zdarzenia amator jazdy na podwójnym gazie miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, podczas zatrzymania próbował przesiąść się na fotel pasażera. Nastolatek odpowie też za popełnione wykroczenie.

Wczoraj po godzinie 23:00 dyżurny międzyrzeckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o kierowcy opla, który wykonuje niebezpieczne manewry i może być pijany. W chwili zgłoszenia auto znajdowało się w rejonie jednego z marketów na terenie miasta. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze. Na ulicy Lubelskiej mundurowi zauważyli podanego w zgłoszeniu opla. Kierowca pojazdu zatrzymany został do kontroli drogowej. Za kierownicą osobówki siedział 17-latek, który podczas zatrzymania próbował przesiąść się na fotel pasażera.

Wówczas potwierdziły się też informacje przekazane przez świadka. Funkcjonariusze wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu, natomiast przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Młodzieniec nie posiadał też uprawnień do kierowania. Dodatkowo w takim stanie przewoził pasażera.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 17-latek poszukiwany w celu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Teraz o losie amatora jazdy na podwójnym gazie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Nastolatek odpowie również za popełnione wykroczenie.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Nietrudno byłoby sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby ten kierowca dalej mógł kontynuować jazdę w tym stanie. Na szczęście są wśród nas osoby, które nie są obojętne wobec łamiących prawo ludzi. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.