PISZCZAC. Gmina stawia na sport dzieci. Brawo pani animator

Gmina Piszczac i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu zakwalifikowali się do projektu Lokalny Animator Sportu i otrzymali dofinansowanie na jego realizację  ze środków Ministerstwa Sportu. Jest to projekt, którego celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez zorganizowanie  i prowadzenie zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Zajęcia realizowane są przez animatora sportu na bazie lokalnej infrastruktury sportowej jaką jest gminny Orlik. W miarę możliwości będą organizowane również np. wyjazdy na basen, do aquaparku, na kajaki, rajdy rowerowe itd. Animatorem sportowym jest Michalina Roguska.

Codziennie (pn. – pt).w godzinach 11.30 – 17.00 prowadzone są zajęcia z podziałem na grupy wiekowe. Dla młodszych są to w większości gry i zabawy wspomagające kondycję  i motorykę dziecka, jednak nie brakuje treningów gry w koszykówkę czy piłkę nożną. Starsze dzieci i młodzież zdecydowanie bardziej interesują typowe treningi z piłką siatkową, do kosza i nożną. Zajęcia są oczywiście bezpłatne. Projekt będzie realizowany do końca listopada 2021 roku.

Wszystkich rodziców zainteresowanych udziałem ich dziecka w zajęciach prosimy  o kontakt telefoniczny pod nr  572 168 122 lub bezpośrednio z animatorem na Orliku.