Zjednoczona Prawica z kolejną propozycją mającą pomóc bialskim przedsiębiorcom. Co na to rządzący miastem?

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że koalicja rządząca Białą Podlaską nieszczególnie kwapi się, by pomóc przedsiębiorcom cierpiącym w związku z obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa. Teraz prezydent Litwiniuk i jego stronnicy w Radzie Miasta mają szasnę udowodnić, że jest inaczej. Wystarczy poprzeć nowy projekt Zjednoczonej Prawicy, który niebawem trafi pod obrady radnych.

Bialska prawica chce aby miasto zwolniło przedsiębiorców od podatku od nieruchomości za grunty, oraz budynki i budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zwolnienie miałoby dotyczyć miesięcy – kwiecień, maj, czerwiec. Przypomnijmy, że wcześniej PiS i jego sojusznicy domagali się umorzenia opłat za poprzednie miesiące, w których przedsiębiorcy nie mogli czerpać zysków ze swojej działalności.

– Widzimy, jak wygląda sytuacja bialskich przedsiębiorców i odnosimy wrażenie, że władze miasta pozostawili ich samych sobie. Ich sytuacja z miesiąca na miesiąc jest coraz trudniejsza, ponieważ  rządzący Białą Podlaską nie kwapią się, by skorzystać z możliwości, jakie daje tzw. ustawa covidowa. Cieszę się, że wcześniej udało nam się przeforsować pomoc w sprawie koncesji na alkohol. Dziś wierzę, że radni zgodnie staną po naszej stronie i zagłosują za zwolnieniem naszego biznesu z podatków od nieruchomości, na zasadach które proponujemy – mówi w rozmowie z naszym portalem przewodniczący klubu Zjednoczonej Prawicy w bialskiej Radzie Miasta Dariusz Litwiniuk.

Litwiniuk pytany, skąd miasto miałoby wziąć pieniądze na realizację tej uchwały odpowiada, że z pewnością pomogłoby zaciśnięcie pasa przez prezydenta i zmniejszenie pieniędzy, jakie ten wydaje na PR.

– Podczas pandemii powinniśmy skupić się na potrzebujących, nie na dofinansowywaniu przyjaznych mediów. Gwarantuje, że to z pewnością byłaby dużo lepsza inwestycja w wizerunek prezydenta i bardziej korzystna dla bialczan – dodaje Litwiniuk.

Całą treść uchwały możemy przeczytać 20210613_213601

Autor: pf
Fot. bialanews