Wojewoda lubelski: pilne operacje będą wykonywane

Trzecia fala koronawirusa zbliża się chyba do szczytu. Szpitale trzeszczą w szwach, coraz mniej w nich wolnych miejsc, odwoływane są zaplanowane wcześniej zabiegi – Operacje ratujące życie i zdrowie osób niezakażonych koronawirusem będą wykonywane – obiecał wojewoda lubelski Lech Sprawka.

– Zgodnie z zaleceniem NFZ zabiegi planowe są odraczane, ale chorzy potrzebujący pilnie operacji nie mogą czekać – powiedział cytowany przez Radio Lublin Lech Sprawka. – To zalecenie wynika z tego, że jeżeli przeprowadza się zabiegi operacyjne, siłą rzeczy wtedy konieczny jest dostęp dla tych pacjentów łóżek z respiratorami. Jeżeli zabieg nie jest konieczny w najbliższym czasie, mówię o perspektywie 3 tygodni, jest prośba powstrzymania się od tego typu zabiegów. Tam, gdzie one są konieczne tego typu zabiegi są przeprowadzane – dodał.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o prawie 30 tysiącach nowych zakażeń koronawiurusem. Blisko tysiąc z nich odnotowano na terenie województwa lubelskiego.  Do tej pory wykonano prawie 5, 2 mln szczepień.

 

Źródło: Radio Lublin Autor: red.
Fot. LUW