Kuriozum! PO przedstawiło „program zdrowotny”. Wśród pomysłów likwidacja TVP i Centralnego Portu Komunikacyjnego

Stworzenie sieci stu szpitali oraz przeprowadzenie powszechnych badań zdrowia Polaków – to propozycje, które składają się na nowy „pakiet zdrowotny” PO i KO. Chcemy zaproponować wielki program zdrowotny, który stanie się elementem zdrowego społeczeństwa – podkreślał w sobotę lider PO Borys Budka.

Lider PO zaprezentował w sobotę pakiet propozycji na rzecz reformy służby zdrowia. „Chcemy wam zaproponować coś, czego w powojennej historii nie było – wielki program zdrowotny, który stanie się elementem zdrowego społeczeństwa. Uzdrowimy Polskę” – zadeklarował Budka.

Jak podkreślił, aby tego dokonać należy przede wszystkim wyeliminować chaos panujący w służbie zdrowia. „Niestety w ostatnich dniach, miesiącach Polska stała się niechlubnym liderem w Europie. Trzeba to zmienić” – przekonywał szef Platformy.

Przypomniał, że do tej pory z powodu COVID-19 zmarło w Polsce 50 tysięcy osób. „Co więcej – nie tylko chodzi o ludzi, którzy przegrali walkę z tą chorobą; chodzi również o tych, którzy nie mieli szansy na to, by znaleźć się w systemie ochrony zdrowia, dlatego że nie było dla nich miejsca w polskich placówkach” – mówił lider PO.

Na nowy pakiet zdrowotny PO i Koalicji Obywatelskiej składa się m.in. propozycja sporządzenia „bilansu zdrowotnego Polaków”. Budka argumentował, że z powodu niewydolności systemu ochrony zdrowia wielu Polaków nie było w stanie dostać się do lekarza. „Ważna jest diagnoza. Tak, przebadamy wszystkich Polaków – począwszy od tych najmniejszych, najmłodszych, poprzez dorosłych, a skończywszy na seniorach” – zapowiedział polityk.

Szef PO obiecał też stworzenie „sieci stu szpitali bezlimitowych”. W Placówkach tych – jak mówił – leczeni byliby ci, których zdiagnozowano wcześniej w ramach „bilansu zdrowotnego Polaków”.

Budka przyznał, że realizacja programu zdrowotnego to koszt około 100 miliardów złotych. Środki te – według niego – mogłyby pochodzić m.in. z Krajowego Planu Odbudowy, zysków wypracowanych przez Narodowy Bank Polski i spółki skarbu państwa, a także z likwidacji niektórych „absurdalnych” – zdaniem Budki – wydatków budżetowych (np. dotacji na przedsięwzięcia o. Tadeusza Rydzyka czy dla TVP) i inwestycji typu budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Źródło: stefczyk.info