Do lekarza bezpiecznie i bez kolejek

Dbałości o zdrowie nie może determinować tylko obawa przez COVID-19. Strach przed zarażeniem i wizytą w placówkach służby zdrowia nie może narażać na szwank naszego zdrowia w innym jego wymiarze. Jak zatem omijać długie kolejki w poczekalniach i na wizyty u specjalisty? Na przykład skorzystać z ubezpieczenia zdrowotnego SALTUS Ubezpieczenia.

Pandemia koronawirusa mocno nas zdezorientowała i trudniej teraz odnaleźć się w rzeczywistości. W przypadku troski o własne zdrowie myślimy przez pryzmat COVID-19, dlatego wielu pacjentów z obawy przed zarażeniem powstrzymuje się przed wizytą u lekarzy specjalistów, szczególnie kardiologów, diabetologów, ginekologów, endokrynologów, ortopedów czy pediatrów. Jednak placówki medyczne przy odpowiednim reżimie sanitarnym normalnie przyjmują pacjentów – czas więc poważnie zadbać o swoje zdrowie i nie odkładać koniecznych wizyt u lekarza.

Warto jednak przy tym zachwyć maksimum ostrożności i omijać długie kolejki w poczekalni czy skrócić czas oczekiwania na wizytę. SALTUS Ubezpieczenia proponuje skorzystać z odpowiednich pakietów ubezpieczenia zdrowotnego.

Zaletą oferty SALTUS Ubezpieczenia jest łatwy dostęp do lekarzy specjalistów oraz badań diagnostycznych, dzięki współpracy z ok. 1600 placówkami medycznymi w całej Polsce. Można więc bezpiecznie umówić się na konsultacje w najbliższej przychodni lub w gabinecie wybranego lekarza specjalisty na konkretny dzień i godzinę. Dzięki temu ominie nas wielotygodniowe oczekiwanie na wizytę czy długi pobyt w zatłoczonej poczekalni. To duża ochrona w dobie epidemii. Poza tym na wizytę można umówić się na kilka sposobów: telefonicznie, mailowo, przez portal pacjenta, aplikację mobilną czy używając czatu z konsultantem.

SALTUS na Zdrowie

Pierwszy z pakietów zapewnia szybkie badania diagnostyczne oraz konsultacje lekarzy specjalistów, tj. chirurga, dermatologa, kardiologa, neurologa, okulisty, otolaryngologa czy urologa na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego. Oprócz możliwości umówienia konsultacji ze specjalistą lub badania bez kolejki ubezpieczenie to obejmuje także wsparcie w chorobie. W jej ramach przysługują wizyty domowe po nieszczęśliwym wypadku, działania z zakresu walki z boreliozą, tj. konsultacja lekarska z usunięciem kleszcza, badanie kleszcza i antybiotykoterapia, oraz konsultacje z lekarzem na odległość i dostęp do infolinii medycznej. Ubezpieczenie można zakupić w dwóch wariantach: indywidualnym lub rodzinnym obejmującym małżonka i dzieci do 25. roku życia. Ponadto można skorzystać z opcji rozszerzającej zakres dostępnych lekarzy specjalistów i badań diagnostycznych oraz zwiększającej limit świadczeń medycznych. Składka ubezpieczenia zaczyna się już od 44 zł miesięcznie.

SALTUS Kuracja

Drugi pakiet ubezpieczenia zdrowotnego kierowany jest do osób po przebytym zawale serca, udarze mózgu lub nieszczęśliwym wypadku i stanowi wsparcie w rekonwalescencji i powrocie do zdrowia. Zapewnia nielimitowane konsultacje lekarzy specjalistów i badania diagnostyczne przez 6 miesięcy po zajściu nieszczęśliwego wypadku lub opuszczeniu szpitala. Wykupienie ubezpieczenia SALTUS Kuracja zapewnia także pomoc w organizacji i opłaceniu pobytu w sanatorium, opiekę pielęgniarki, dostawę leków, a nawet transport medyczny na badania kontrolne czy organizację wypożyczenia lub zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Decydując się na ubezpieczenie można skorzystać z opcji obejmującej leczenie następstw nieszczęśliwych wypadków lub leczenie następstw zawału serca oraz udaru mózgu (dotyczy osób w wieku 18-67 lat). Dostępna jest także opcja łącząca warunki obu wariantów. Składka ubezpieczenia zaczyna już od 17 zł miesięcznie.

Wszelkich informacji na temat ubezpieczeń zdrowotnych udzielą pracownicy placówek Stefczyk Finanse. Ułatwią oni także wybór odpowiedniej i wyjaśnią warunki ubezpieczenia. Zapraszamy.

Autor: artykuł sponsorowany: Saltus