Kredyt Hipoteczny w Kasie Stefczyka – to trzeba wiedzieć

Zakup własnego mieszkania jest nierzadko inwestycją na całe życie. Wiąże się najczęściej z koniecznością wsparcia się kredytem mieszkaniowym. Podjęcie decyzji o kupnie własnego lokum musi być więc poprzedzone dobrym rozeznaniem tematu.

Kasa Stefczyka oferuje atrakcyjny Kredyt Hipoteczny (RRSO: 3,62%). Jego szczegółowe warunki zawsze są uzgadniane z każdym klientem indywidualnie oraz dopasowane do jego potrzeb i możliwości finansowych. Warto jednak przed złożeniem wniosku kredytowego zapoznać się podstawowymi kwestiami związanymi z finansowaniem zakupu własnego „M”. Oto kilka pytań, które przybliżą oferowany w Kasie Stefczyka Kredyt Hipoteczny.

– Jakie dokumenty potrzebne są do złożenia wniosku o Kredyt Hipoteczny?

Do złożenia wniosku o Kredyt Hipoteczny trzeba przygotować dokumenty dotyczące dochodów wnioskodawcy oraz dokumenty nieruchomości finansowanej kredytem hipotecznym, a także wniosek kredytowy i dokument tożsamości.

– Od czego muszę zacząć starania o Kredyt Hipoteczny?

Najlepiej zacząć od sprawdzenia swojej zdolności kredytowej – można to zrobić w Kasie Stefczyka. Trzeba także dokonać wyboru nieruchomości, która będzie przedmiotem Kredytu Hipotecznego.

– W jaki sposób można poprawić swoją zdolność kredytową, co trzeba zrobić, żeby uzyskać jak najlepsze warunki Kredytu Hipotecznego?

Poprawić swoją zdolność kredytową można przede wszystkim poprzez spłatę drobnych rat, np. pożyczek ratalnych zaciągniętych na zakupy. Warto także zrezygnować lub zmniejszyć limity na kartach kredytowych lub liniach odnawialnych przyznanych w rachunkach płatniczych.

– Od czego zależy wysokość kredytu?

Kwota kredytu zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej, ale również od wartości nabywanej nieruchomości i wysokości wkładu własnego przeznaczonego na zakup mieszkania.

– Jaki rodzaj dochodów jest brany pod uwagę? Czy świadczenia, np. 500+ wliczane są do dochodu?

Brany jest pod uwagę zarówno dochód z umowy o pracę, z działalności gospodarczej, a także z umowy zlecenia czy wynajmu nieruchomości. Świadczenie 500+ przy kredycie hipotecznym nie wlicza się do dochodu z uwagi na bardzo długi okres kredytowania.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania Kredytu Hipotecznego w Kasie Stefczyka (RRSO) wynosi 3,62%. Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

Kredyt Hipoteczny dostępny dla osób posiadających środki na wkład własny w wysokości minimum 20%. Wymóg ten nie dotyczy przeznaczenia środków na cele remontowe. Występuje ryzyko zmiany stopy procentowej (oprocentowanie oparte o WIBOR 6M – zmiana stopy może nastąpić raz na 6 miesięcy). Do uzyskania Kredytu Hipotecznego niezbędne jest zawarcie umowy ubezpieczenia nieruchomości od ognia oraz innych zdarzeń losowych wraz z cesją wierzytelności na kredytodawcę. Kredyt udzielany jest w polskiej walucie. Dla kredytu powyżej 500 000 zł wymagany staż członkowski powyżej 12 miesięcy.

Autor: artykuł sponsorowany: Kasa Stefczyka
Fot. Pixabay