Życzenia Prymasa Polski. Święto zmartwychwstania rozjaśnia naszą drogę

„Światło zmartwychwstania rozjaśnia naszą drogę, oświetla wybory i postawy tych, którzy pragną naśladować Chrystusa” – mówi w życzeniach na Święta Wielkanocne Prymas Polski abp Wojciech Polak.

W nagraniu opublikowanym w mediach archidiecezji gnieźnieńskiej abp Wojciech Polak Prymas Polski podkreśla, że zmartwychwstanie Chrystusa oświetla drogę tych, którzy pragną za Nim podążać.

„On zmartwychwstał i żyje, i chce abyś żył” – mówi metropolita gnieźnieński przypominając, że w chrzcie świętym, którego przyrzeczenia odnawiamy w Wigilię Paschalną, otrzymaliśmy łaskę usprawiedliwienia i odpuszczenia grzechów, ale także otrzymaliśmy te trzy – wiarę, nadzieję i miłość. Święta Paschalne są okazją, by za ten dar podziękować, ale i ożywić w sobie postawy, które z nich płyną.

„Wiarę, która pomaga nam ufać Temu, który jest naszym Panem i Bogiem, który także w tym trudnym czasie nas nie opuszcza, który jest z nami, który – jak nam często powtarza papież Franciszek – jest z nami w łodzi i nie śpi, ale czuwa” – mówił abp Polak.

„Ufna nadzieja to ta, która wciąż otwiera nas na nowe motywy życia, życia, które nie kończy się śmiercią, nie kończy się grobem, ale trwa wiecznie” – kontynuował.

„Miłość, która pozwala nam w tym trudnym czasie otwierać nasze serca dla naszych najbliższych w rodzinach, w domach, ale również dla tych, którzy cierpią, którzy przeżywają trudne chwile, które opłakują swoich zmarłych”.

„Niech więc ten wielkanocny czas, to spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym, pozwoli nam odważniej naśladować Pana i głosić innym tę prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał, że żyje i idzie z nami” – mówi na koniec Prymas Polski.

Źródło: prymaspolski.pl Autor: red.
Fot. prymaspolski.pl