Kompromitacja prezydenta-prawnika. Wojewoda opublikował uchwałę w sprawie pomocy przedsiębiorcom

Radni bialskiej Zjednoczonej Prawicy przygotowali uchwałę pomagającą właścicielom małych biznesów. Rajcy Platformy Obywatelskiej wniosku nie poparli, a prezydent Michał Litwiniuk twierdził, że zawiera ona błędy prawne i właściwie jest nielegalna. Okazało się to zwykłą bzdurą. Uchwałę, dzięki radnym PiS, przegłosowano a wojewoda lubelski uznał ją za prawidłową i opublikował w Dzienniku Urzędowym.

Według oficjalnego biogramu Michał Litwiniuk ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Jak na człowieka z wykształceniem prawniczym ma on jednak – jak mówią złośliwi – wyjątkowo słabe wyniki w interpretowaniu przepisów. Również ostatnim razem, przy okazji uchwały o pomocy dla bialskich przedsiębiorców, prezydent Białej Podlaskiej, delikatnie mówiąc, nie popisał się. Podczas sesji, w oficjalnym piśmie oraz w mediach Litwiniuk perorował, że projekt złożony przez Zjednoczoną Prawicę jest pełen błędów prawnych.

Okazało się jednak, że żadnych błędów nie ma. Wojewoda, którego służby oceniają każdą uchwałę pod kątem prawnym, nie dopatrzył się żadnych uchybień i przyjęty 29 dokument opublikował w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Za niespełna dwa tygodnie przepisy uchwalone przez radnych Białej Podlaskiej wejdą więc w życie.

Przypomnijmy, że dzięki inicjatywie Zjednoczonej Prawicy właściciele firm, których finanse ucierpiały na skutek lockdownu spowodowanego przez pandemię koronawirusa będą mogli liczyć na wsparcie miasta. Dzięki uchwale „w sprawie wprowadzenia zasad wsparcia dla podmiotów wynajmujących lokale użytkowe stanowiące zasoby gminne”, przedsiębiorcy mogą liczyć na umorzenie należności czynszowych od nieruchomości wynajmowanych od miasta.

Uchwałę w tej sprawie złożył klub Zjednoczonej Prawicy i dzięki jego radnym udało się ją przyjąć. Zastanawiająca może być postawa naszych reprezentantów związanych z prezydentem. KO wstrzymała się od głosowania za projektem, nie wykazując chęci pomocy przedsiębiorcom. Dobrze, że chociaż nie przeszkadzali.

W trudnym czasie musimy sobie pomagać. To kolejne wsparcie dla przedsiębiorców. Wniosek o umorzenie będzie mógł złożyć każdy właściciel firmy, która ucierpiała w związku z pandemią. Uchwałę przyjęto głosami opozycji. Prezydenccy radni wstrzymali się od głosu – informują radni Zjednoczonej Prawicy.

CZYTAJ TAKŻE: Zjednoczona Prawica z kolejną propozycją mającą pomóc bialskim przedsiębiorcom. Co na to rządzący miastem?

Źródło: podlaski.info Autor: red.
Fot. red.