Sasin o Tusku: „Przekroczył wszelkie poziomy obrzydliwości”

– Katastrofa smoleńska jest czymś, co cały czas dzieli Polaków. A dzieli, dlatego, że ciągle są osoby, którym na tym zależy. Tutaj nie mogę uciec chociażby od wczorajszego wywiadu Donalda Tuska, który przekroczył wszelkie poziomy obrzydliwości w polityce, ale też nie tylko w polityce – powiedział dziś w radiu RMF FM wicepremier i poseł z naszego regionu Jacek Sasin. 

Przypomnijmy, że w przeddzień rocznicy katastrofy, w telewizji TVN, Donald Tusk po raz kolejny zasugerował, że winę za Smoleńsk ponosi śp. Lech Kaczyński. Według Tuska prezydent „podkreślał, także po tak zwanym incydencie gruzińskim, że od czasu kiedy pilot odmówił lotu do Tbilisi prezydentowi, on sam będzie podejmował decyzje, kiedy będzie latał samolotem rządowym, prezydenckim”.

Widać, że Donald Tusk jest tym człowiekiem, który po pierwsze chce uciec od odpowiedzialności za to, co się wydarzyło, a od odpowiedzialności nie ucieknie, bo był wtedy premierem, człowiekiem, który decydował o tym, jak to śledztwo będzie przebiegało – powiedział Jacek Sasin.

Dopytywany, czy chodzi o odpowiedzialność karną czy polityczną, Sasin odrzekł:

Od tego są sądy, żeby to oceniać. Natomiast ta odpowiedzialność polityczna jest całkowicie oczywista. Dzisiaj Donald Tusk, próbując przerzucać i obciążać wszystkich dookoła, w sposób nieudolny się broni, a przy okazji postępuje niegodnie jako człowiek – stwierdził wicepremier.

Jacek Sasin zapewnił także, że podziela frustrację wszystkich Polaków, którzy chcieliby mieć dzisiaj jasność, jakie były przyczyny katastrofy”. Jak zaznaczył, dużo łatwiej byłoby dociekać prawdy „na świeżo po tych wydarzeniach, kiedy mielibyśmy te dowody w ręku, których dzisiaj nie mamy”.

Zarówno brak Tupolewa, jak i oryginały czarnych skrzynek cały czas są w Moskwie i są w Moskwie, dlatego że ekipa Donalda Tuska na to pozwoliła, dała Rosjanom argumenty do tego, żeby te dowody przetrzymywali. Bardzo trudno jest dzisiaj, po wielu latach, badać coś, co zostało zafałszowane wcześniej – ocenił.

CZYTAJ TAKŻE: Pamiętamy. Dziś 11 rocznica katastrofy smoleńskiej

Źródło: RMF FM Autor: red.
Fot. red.