Niebezpiecznie na drogach powiatu bialskiego. Mieszkańcy lekceważą przepisy drogowe

Niemal 160 ujawnionych przekroczeń prędkości, w tym również na dozwolonej „pięćdziesiątce”, jeden kierowca „na podwójnym gazie” oraz 4 zatrzymane dowody rejestracyjne to efekt piątkowej akcji „Prędkość” na drogach powiatu bialskiego. Apelujemy o rozwagę na drodze oraz respektowanie obowiązujących przepisów przypominając, że nadmierna prędkość jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W miniony piątek policjanci bialskiej drogówki prowadzili na terenie Białej Podlaskiej jak też powiatu bialskiego działania „Prędkość”. Celem akcji było ujawnianie kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości, a przez to poprawa bezpieczeństwa na drogach. Niemniej jednak policjanci zwracali również uwagę na inne niezgodne z prawem zachowania kierujących, które powodują zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie prowadzonych działań mundurowi przeprowadzili prawie 200 kontroli drogowych ujawniając niemal 160 przekroczeń dozwolonej prędkości. Przed godziną 22.00 w miejscowości Zalesie na „krajowej dwójce” policjanci zauważyli kierowcę BMW, który znacznie przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość. Urządzenie wykazało 103 km/h. Za kierownicą auta siedział 38-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania, ukarany został również mandatem karnym.

Podczas akcji policjanci zatrzymali też kierowcę „na podwójnym gazie”. Po godzinie 18.00 w miejscowości Woroniec funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda. Jej powodem było przekroczenie prędkości, jednak mundurowi szybko zauważyli, że nie jest to jedyne przewinienie siedzącego za kółkiem 43-letniego bialczanina. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Ponadto w czasie działań jeden z kontrolowanych kierujących, 34-latek z Białej Podlaskiej wsiadł za kierownicę osobowej Skody pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze zatrzymali też 4 dowody rejestracyjne.

Prowadzone przez policjantów działania dowodzą, że nie wszyscy kierujący przestrzegają ograniczeń prędkości. Ponawiamy wiec apel o ostrożność na drodze. Jadąc wolniej i dostosowując prędkość nie tylko do znaków drogowych, ale też do panujących warunków zmniejszamy ryzyko zdarzeń drogowych, których skutki mogą być tragiczne. Odpowiedzialne zachowanie kierującego ma znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu

Źródło: policja