Za kilka dni operacja Antosi z Radzynia Podlaskiego. Udało się zebrać ponad milion złotych!

Już 29 kwietnia w amerykańskim Pittsburghu ma się odbyć operacja Antosi Bober z Radzynia Podlaskiego. Ratowanie serca dziewczynki jest możliwe dzięki wielkiej ofiarności mieszkańców regionów. Także Waszej, drodzy Czytelnicy naszego portalu!

Antosia cierpi na rzadką, ale bardzo skomplikowaną wadę serca  – anomalię Ebsteina, ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej i międzykomorowej, zwężenia zastawki pnia płucnego to lista, która pozostaje ogromnym wyzwaniem nawet dla najwybitniejszych kardiochirurgów z całego świata. Ta wada to olbrzymie zagrożenie dla zdrowia i życia dziewczynki.

Jedyna możliwość pomocy to skomplikowana operacja w USA przeprowadzona przez profesora Jose’a DaSilva w UPMC Children`s Hospital w Pittsburghu. Zabieg gwarantujący dziecku życie i bezpieczeństwo kosztuje ponad milion złotych.

Rodzinie Antosi pospieszyli z pomocą mieszkańcy Południowego Podlasia. Artykuły dotyczące zbiórki na rzecz dziewczynki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem Czytelników podlaski.info.

CZYTAJ TAKŻE: Niesamowita postawa radzyniaków i naszych czytelników. Ponad 7 tys. osób już pomogło Antosi!

No i udało się! Na konto Antosi trafiło ponad milion złotych. Dziewczynka wyruszyła w podróż do Stanów Zjednoczonych.

27 kwietnia mamy stawić się w klinice, przez dwa dni będą trwały badania tj. prześwietlenia, badania krwi, ale także cewnikowanie serduszka – informuje z Pittsburgha mama Antosi. – 29 kwietnia planowana jest operacja, oczywiście, wszystko zależne jest od wyników przeprowadzonych wcześniej badań.

Kiedy mała, niezwykle dzielna radzynianka wyjdzie ze szpitala?

– O tym zadecydują lekarze po przeprowadzonej operacji oraz Antosia- jak szybko dojdzie do siebie po tym wszystkim i kiedy jej stan pozwoli na powrót do domu… tu w Pittsburghu – informują rodzice Antosi.

Co dalej?

„Po kilku dniach /tygodniach odpoczynku Antosi, czeka ją ponownie wizyta w klinice. Lekarze będą musieli zbadać Antosi serduszko i sprawdzić, jak funkcjonuje po operacji. Powrót do Polski będzie możliwy, gdy wyniki badań będą prawidłowe” – czytamy na facebookowym profilu Antosi.

Jesteśmy pewni, że operacja się uda i Antosia szybko wróci do pełni sił. Kibicuje jej przecież całe Południowe Podlasie!

 

Źródło: FB Autor: red.
Fot. FB