Kolejne duże pieniądze od rządu na budowę dróg. Ponad 30 milionów złotych dla powiatu radzyńskiego!

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Sam powiat radzyński otrzyma prawie 32 miliony złotych, które przeznaczy na m.in. na przebudowę drogi powiatowej nr 1227 L na odcinku Marynin – Wohyń i przebudowę drogi powiatowej nr 1208L od drogi krajowej nr 19 Białka-Płudy-Główne. Dzięki środkom przekazanym przez rząd w naszym regionie udało się do tej pory zrealizować m.in. przebudowę drogi powiatowej w  miejscowości Steniatyn do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3516L w miejscowości Rokitno czy przebudowę drogi powiatowej Nr 1068L Biała Podlaska (ul. Sidorska) – Ogrodniki – Piszczac – Ortel Książęcy – Dubów) do km 13+226 (początek mostu na rz. Zielawa).

 

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

– Priorytetem obecnego rządu  jest budowa spójnego układu komunikacyjnego kraju. Nie uda się to bez rozwoju i poprawy jakości sieci dróg lokalnych, dlatego kolejny raz poszerzamy zakres rządowego wsparcia dla dróg samorządowych  – zapewnia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

RFRD –  program, który zmienia oblicze polskich dróg

Program jest ogromnym impulsem rozwojowym dla regionów we wszystkich zakątkach Polski. Do naszego województwa trafiło już blisko 200 milionów, a łączna kwota inwestycji szacowana jest na ponad 450 milionów.

Więcej informacji na temat RFRD możesz znaleźć tutaj.

 Inwestycje bliskie ludziom

– Bezpieczeństwo i komfort podróżowania po polskich drogach są priorytetem obecnego rządu. Dzisiaj, zgodnie z obietnicą, uruchamiamy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla budowy obwodnic na drogach wojewódzkich. Inwestycje na drogach samorządowych, podobnie jak zadania na drogach krajowych, ekspresowych i autostradach, które obecnie realizujemy, wpisują się w założenia działań aktywizujących gospodarkę w ramach przeciwdziałania skutkom pandemii – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Rząd dba zarówno o duże inwestycje, kluczowe w skali całego kraju, jak i te lokalne, bliskie każdemu z nas. Cieszymy się, że rząd wspiera nas za pomocą różnych programów, które przyczyniają się do rozwoju naszego regionu.