DRELÓW. Uszkodził samochód maczetą… bo się pomylił

Za uszkodzenie dwóch samochodów odpowie 27-latek z gminy Drelów. W przypadku jednego z aut sprawca po zdarzeniu zreflektował się i przeprosił za to co się stało, gdyż … pomylił samochody. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę około 9 tysięcy złotych. W chwili zatrzymania 27-latek posiadał przy sobie amfetaminę. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń doszło z 9 na 10 kwietnia bieżącego roku na terenie gminy Biała Podlaska. Około godziny 2.00 w nocy nieznany sprawca podjechał do zaparkowanej w rejonie jednej z posesji skody. Zamaskowany mężczyzna uderzył w auto przedmiotem przypominającym maczetę. Wystraszony kierowca odjechał, widział jednak, że agresor cały czas za nim jedzie. Gdy zatrzymał auto nieznajomy podszedł do niego, by po chwili powiedzieć, „sorry chłopaki nie was szukałem”. Po tym odjechał z miejsca zdarzenia. Wówczas pokrzywdzony całą sprawę postanowił zgłosić organom ścigania. W tym wypadku straty oszacowane zostały na kwotę około 5 tysięcy złotych.

Następnego dnia do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec tej samej gminy. Mężczyzna oświadczył, że w nocy nieznany sprawca uszkodził jego samochód marki BMW. W tym wypadku sprawca zarysował i uszkodził elementy karoserii prawdopodobnie przy pomocy młotka. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę około 4 tysięcy złotych. Zgłaszający dodał, że o zniszczenie auta podejrzewa znajomego 27-latka, z którym kilka godzin wcześniej miał utarczkę słowną.

Sprawą zajęli się policjanci bialskiej komendy zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Funkcjonariusze potwierdzili personalia mężczyzny podejrzewanego o uszkodzenie samochodów. Okazało się, że to 27-latek z gminy Drelów. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania posiadał przy sobie amfetaminę. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 27-latkowi zarzutów. Mężczyzna przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: policja