Jest decyzja sądu. Maciej T. trafi za kraty

Wszystko wskazuje na to, że „telenowela” z odwlekaniem osadzenia bialskiego lekarza skazanego za wykorzystanie seksualne nastolatki właśnie dobiega końca. Jak poinformowało nas biuro rzecznika Sądu Okręgowego w Lublinie Maciej T. nie uzyskał kolejnego odroczenia wykonywania kary pozbawienia wolności i wkrótce trafi do więzienia.

„W odpowiedzi na Pana e-mail informuję, że dnia 27 kwietnia 2021 r. Sąd Rejonowy VIII Wydział Wykonywania Orzeczeń w Białej Podlaskiej po rozpoznaniu sprawy M. T. w przedmiocie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności na podstawie art. 151 § 1 kkw, art. 1 § 2 kkw w zw. z art. 624 § 1 kpk

„postanawia: wniosku skazanego M. T. o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności orzeczonej w sprawie II K 571/19 Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej – nie uwzględnić.” – oznacza to, że T. w ciągu najbliższych dni powinien znaleźć się w Zakładzie Karnym.
Przypomnijmy, że powinien tam trafić już 21 kwietnia, kiedy upłynął termin poprzedniego odroczenia, ale jak informowały nas służby prasowe lubelskiego sądu, oskarżony nie stawił się w celu odbycia kary, zapewne licząc na kolejne odroczenie.
Dlaczego w ogóle Maciej T. nie trafił do więzienia od razu po uprawomocnieniu się wyroku? Bo rozpatrujący jego prośbę o odroczenie wykonania kary sąd uznał, że ze względu na „sytuację życiową” przestępcy należy się do tej prośby przychylić.

Przypomnijmy, że do wstrząsających przestępstw, których sprawcą był lekarz, doszło latem 2018 roku. Maciej T. na jednym z portali randkowych korespondował z 14-letnią dziewczynką. Zaczepiał ją, nagabywał, osaczał, składał seksualne propozycje. Udało mu się doprowadzić do trzech spotkań.

Powiadomił nas sąsiad, że córka jest z jakimś nieznanym mężczyzną. Poszłam w to miejsce z bratankiem. Córka klęczała obok tego pana, on miał spodnie opuszczone do połowy. Zadzwoniłam na policję – mówiła matka skrzywdzonej dziewczynki.

Ofiara seksualnego przestępcy próbowała popełnić samobójstwo. Maciej T., mimo przedstawionych zarzutów, pracował w bialskim szpitalu, wysłuchiwał pochwał na swój temat wypowiadanych publicznie przez swego szefa Riada Haidara, organizował kolejny finał WOŚP w Białej Podlaskiej…

Autor: pf