W Białej Podlaskiej rekrutują żołnierzy

Bialska jednostka wojskowa działa coraz prężniej. Jak dowiadujemy się z profilu naszej Żelaznej Dywizji. W Białej Podlaskiej odbyły się pierwsze kwalifikacje do służby wojskowej. Przyszli żołnierze ubiegali się o miejsce w batalionie transportowym podporządkowanym 18 Pułkowi Logistycznemu z Łomży.

Dziś w Białej Podlaskiej odbyły się pierwsze kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej w nowo formowanym batalionie transportowym podporządkowanym 18 Pułkowi Logistycznemu z #Łomża.

Dziękujemy za Waszą obecność! Już niedługo kolejne kwalifikacje. #ZostańŻołnierzem #18DZ – czytamy na profilu 18 Dywizji Zmechanizowanej.

 

Jak widać na zamieszczonych zdjęciach zainteresowanie, by zostać żołnierzem polskiej armii jest bardzo duże, ale wkrótce odbędą się kolejne rekrutacje. To ogromna szansa dla wielu młodych mężczyzn i kobiet, które szukają dla siebie miejsca w życiu.

Przypomnijmy, że prawdopodobnie nie byłoby jednostki w Białej Podlaskiej, gdyby nie ogromna determinacja senatora Grzegorza Biereckiego i byłego prezydenta miasta a dziś posła na Sejm Dariusza Stefaniuka. Obaj politycy przez lata zabiegali o powrót armii do naszego miasta. Szansa nadarzyła się, kiedy do władzy doszedł obóz Zjednoczonej Prawicy, który w przeciwieństwie do poprzedników bezpieczeństwo Polaków stawia na pierwszym miejscu. Dba również o równe traktowanie wschodniej Polski. Strach pomyśleć, co by było, gdyby w kraju wciąż rządziła koalicja PO-PSL. To zarządów tej formacji wojsko opuściło Białą Podlaską.