Kredyt Hipoteczny w Kasie Stefczyka

Zarówno dla osób, które właśnie wkraczają w okres pełnoletności, jak i tych trochę starszych, posiadanie własnego mieszkania jest bardzo ważnym celem w życiu. Z reguły najpierw staramy się je wynajmować, by po pewnym okresie kupić wymarzone lokum.  

Kiedy decydujemy się na zakup mieszkania czy domu, najpierw musimy określić, jaka lokalizacja byłaby optymalna dla nas, np. pod względem dojazdu do pracy lub na uczelnię, odległości od szkoły naszych dzieci a także zagospodarowania najbliższego sąsiedztwa pod kątem infrastruktury handlowo-usługowej, sportowej oraz kulturalnej. Nie bez znaczenia jest wielkość naszego „M”, jak również ilość pomieszczeń się w nim znajdujących. Dopiero po zebraniu tych informacji, musimy sprawdzić, jakimi środkami dysponujemy na tak zwany wkład własny i jakiej wysokości raty kredytu jesteśmy w stanie co miesiąc płacić.

W tym momencie zaczynamy zbierać oferty z kilku instytucji finansowych, które przygotują dla nas swoje propozycje. Poza wysokością raty, istotna będzie wysokość ubezpieczenia i koszty uruchomienia kredytu. Nie bez znaczenia jest także zawarcie w umowie kredytowej możliwość zawieszenia płatności na określony czas. Zebranie tych wszystkich informacji to jednak nie wszystko. Musimy porównać to, co specjaliści od kredytów z różnych instytucji finansowych przygotowali dla nas i dokonać wyboru najodpowiedniejszej dla nas oferty.

Warto zacząć od Kasy Stefczyka, która proponuje finansowanie wymarzonego lokum Kredytem Hipotecznym (RRSO: 3,62%).

W Kasie Stefczyka Kredyt Hipoteczny może być udzielony nawet do kwoty 2 mln zł – maksymalnie od 60% do 80% wartości rynkowej nieruchomości mieszkalnej lub od 30% do 50% wartości nieruchomości niemieszkalnej. Okres kredytowania może wynosić od 5 do 30 lat. Szczegółowe warunki kredytowania dopasowywane są indywidulanie do potrzeb Klienta i jego możliwości finansowych. W ramach Kredytu Hipotecznego możliwe jest także skorzystanie z obniżek oprocentowania.

Kredyt ten spłacany jest w comiesięcznych ratach w równej wysokości. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi tylko 3,62%. Kredyt Hipoteczny jest dostępny dla osób posiadających środki na wkład własny w wysokości minimum 20%. Wymóg ten nie dotyczy jednak przeznaczenia środków na cele remontowe.

Występuje ryzyko zmiany stopy procentowej (oprocentowanie oparte o WIBOR 6M – zmiana stopy może nastąpić raz na 6 miesięcy). Umowa o Kredyt Hipoteczny wymaga zabezpieczenia hipoteką wierzytelności wynikającej z tej umowy. Do uzyskania Kredytu Hipotecznego niezbędne jest zawarcie umowy ubezpieczenia nieruchomości od ognia oraz innych zdarzeń losowych wraz z cesją wierzytelności na kredytodawcę. Obniżki oprocentowania w Kredycie Hipotecznym przysługują za: wpływy na rachunek w Kasie 0,50 p.p., LTV do 50% wartości zabezpieczenia kredytu 0,50 p.p. Kredyt udzielany jest w polskiej walucie. Decyzja kredytowa zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

 

Autor: artykuł sponsorowany: Kasa Stefczyka
Fot. Pixabay