TERESPOL. Pieniądze od rządu na remont Janowskiej

Już w tym roku zostanie przebudowana ul. Janowska w Terespolu. Wszystko dzięki dofinansowaniu otrzymanemu przez miasto od rządu. 
Miasto Terespol otrzymało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dofinansowanie w kwocie 373 090 zł. Dzięki temu będzie można przebudować i zmodernizować ul. Janowską wraz z chodnikami. Jak informuje burmistrz Terespola Jacek Danieluk, prace zostaną wykonana w tym roku.
Pieniądze dla Terespola to część wielomilionowego wsparcia, jakie z Funduszu trafi niebawem do naszego regionu. Tylko w ostatniej transzy powiat bialski dostał 17 milionów, radzyński 31 mln a parczewski 5 mln.

Bezpieczeństwo i komfort podróżowania po polskich drogach są priorytetem obecnego rządu. Dzisiaj, zgodnie z obietnicą, uruchamiamy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla budowy obwodnic na drogach wojewódzkich. Inwestycje na drogach samorządowych, podobnie jak zadania na drogach krajowych, ekspresowych i autostradach, które obecnie realizujemy, wpisują się w założenia działań aktywizujących gospodarkę w ramach przeciwdziałania skutkom pandemii – powiedział informując o postępach programu minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Źródło: FB Autor: red.
Fot. FB