Wiosną warto zatroszczyć się o ubezpieczenie mieszkania

Nadeszła wiosna i wszystko wskazuje na to, że wreszcie będziemy mogli spędzać więcej czasu poza domem. Przed nami wycieczki, a nawet dłuższe wyjazdy – czas więc pomyśleć o ubezpieczeniu mieszkania, ale także domku letniskowego czy budynków gospodarczych. Intensywne zjawiska pogodowe, włamania i kradzieże, zalania czy pożary mogą narazić nas na wysokie szkody. Najlepiej więc ubezpieczyć majątek kompleksowo. Umożliwia to SALTUS Ubezpieczenia, który oferuje także nową opcję – atrakcyjne ubezpieczenie assistance.

Mój Dom

Ubezpieczenie mieszkaniowe Mój Dom od SALTUS Ubezpieczenia to oferta bardzo szeroka. Oprócz podstawowego zakresu obejmuje dodatkowe opcje – warto je rozważyć lub przynajmniej na ich podstawie zobaczyć, na jakie szkody możemy być narażeni. Często bowiem jest tak, że wybieramy podstawowe ubezpieczenie, nie mając świadomości, że chroni ono tylko część naszego majątku, i to nie zawsze tę większą.

Podstawowa polisa ubezpieczeniowa Mój Dom od SALTUS Ubezpieczenia obejmuje szkody powstałe wskutek zdarzeń losowych, takich jak na przykład: pożar, uderzenia pioruna, wybuch, huragan, trzęsienie ziemi, uderzenie pojazdu, upadek drzewa, zalanie czy skutki powstałe bezpośrednio podczas akcji gaśniczej lub ratowniczej. Takie ubezpieczenie mieszkania lub domu jednorodzinnego to jednak tylko tzw. ubezpieczenie murów, które zwykle jest konieczne do zabezpieczenia kredytu mieszkaniowego.

Dodatkowe opcje

Do podstawowej polisy ubezpieczenia można dokupić dodatkowe opcje, które będą obejmowały ochronę ruchomości domowych. Dotyczy to sprzętu elektronicznego czy kuchennego, ale także stałych elementów, np. podłóg, drzwi, mebli wbudowanych na stałe czy zabudowy kuchennej. Jest też opcja rozszerzenia tej ochrony o antyki, dzieła sztuki i cenne kolekcje. Dodatkowo ubezpieczyć można architekturę ogrodową – ławki, fontanny czy elementy oświetlenia zewnętrznego, a także okna i szyby w naszym domu od pęknięcia i stłuczenia. Ważna jest też opcja rozszerzenia polisy o ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rozboju.

Ochrona grobów naszych bliskich

Często się zdarza, że kiedy przed dniem Wszystkich Świętych udajemy się na cmentarze, by posprzątać groby rodzinne, stajemy przed zniszczonym pomnikiem nagrobnym. Zwykle przyczyniają się do tego siły natury powodujące powalenia drzew czy powodzie, ale niestety także ludzie. Wybierając polisę Mój Dom w SALTUS Ubezpieczenia, możemy dodatkowo objąć ochroną nagrobki naszych bliskich. Dzięki niej można liczyć na środki, które pozwolą przeprowadzić kosztowną naprawę. Z tego powodu opcja ta jest coraz częściej kupowana przez ubezpieczających mieszkania.

Ubezpieczenie domu letniskowego

Polisa Mój Dom umożliwia także dodatkowe ubezpieczenie domku letniskowego oraz budynków gospodarczych oraz zewnętrznych elementów anteny satelitarnej. Ponadto istnieje możliwość objęcia ochroną domu w budowie. Proces budowy domu łączy się ze zwiększonym ryzykiem niechcianych zdarzeń i wypadków, które mogą rujnować nas finansowo. Dobrze jest pomyśleć zawczasu i przygotować się na taką sytuację, dzięki czemu nawet w przypadku zniszczeń lub kradzieży można szybko stanąć na nogi i kontynuować rozpoczęte prace.

Dodatkowe OC i assistance

Istotnym elementem ubezpieczenia powinno być OC w życiu prywatnym, które sprawdza się, gdy zostanie wyrządzona krzywda osobie trzeciej. Taką szkodą może być np. zalanie mieszkania sąsiada, stłuczenie mu szyby przez nasze dzieci bawiące się na podwórku czy zanieczyszczenie spowodowane przez zwierzęta domowe. Dzięki tej opcji nie musimy pokrywać szkód z własnej kieszeni, bo zajmie się tym ubezpieczyciel.

Warto także rozszerzyć ubezpieczenie o pakiet assistance – jest to szereg usług fachowców, którzy pomogą w razie usterek, np. cieknącej rury, awarii instalacji elektrycznej albo zacinającego się zamka w drzwiach. Pakiet dostępny jest w dwóch zakresach: podstawowym, który obejmuje np. pomoc hydraulika, szklarza, elektryka, oraz rozszerzonym, zawierającym także pokrycie kosztów materiałów i części zamiennych wykorzystywanych przez zamówionych specjalistów.

Ubezpieczenie mieszkaniowe Mój Dom dostępne jest w placówkach Stefczyk Finanse, gdzie pracownicy udzielą wszelkich informacji i dobiorą najkorzystniejszy wariant z oferty SALTUS Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie mieszkaniowe Mój Dom można nabyć w placówkach Stefczyk Finanse, gdzie pracownicy udzielą wszelkich informacji i dobiorą najkorzystniejszy wariant z oferty SALTUS Ubezpieczenia. Oferta jest dostępna także online – na stronie www.direct.saltus.pl.