W Białej Podlaskiej powstał Punkt Szczepień Powszechnych

Punkt Szczepień Powszechnych znajduje się w budynku Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Warszawskiej 11.

W samorządowym Punkcie Szczepień Powszechnych znajduje się gabinet lekarski oraz 3 stanowiska szczepień wyposażone są zgodnie ze wskazanymi standardami i wymogami oraz z zasadami reżimu sanitarnego. Punkt przeszedł pozytywnie weryfikację przeprowadzoną przez Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Programu Zdrowia. Utworzony przez Miasto Biała Podlaska Punkt Szczepień Powszechnych jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00, w soboty od 8.00 do 14.00.

W Punkcie pracują: pielęgniarki, lekarz lub ratownik medyczny mający doświadczenie w udzielaniu pierwszej pomocy medycznej. Ruchem pacjentów steruje pracownik WOT.

Zapisy na szczepienie prowadzone są zgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień, tzn. w danym dniu zapisują się osoby mające już wystawione skierowania na IKP lub z grupy wskazanej (po 10 maja br. zostaną uwolnione terminy dla wszystkich chętnych) poprzez:

  1. a) Infolinię 989,
  2. b) E-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl
  3. c) Telefon do zapisów prowadzonych przez Urząd Miasta Biała Podlaska na numer 722-012-112 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00.

Dzwoniąc do Urzędu Miasta na numer 722-012-112, zgłasza się akces na szczepienie (również można wybrać szczepionkę). Następnie pracownik zapisujący przekazuje dane do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej T-Med, który wprowadza je do systemu, a osoba zapisująca się otrzymuje potwierdzającego SMS z informacją o dacie i godzinie szczepienia oraz rodzaju szczepionki.

Na szczepienie można się również zapisać, dzwoniąc do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej T-Med pod numer 83 343-42-74.

Pierwsza dostawa obejmuje 600 szczepionek Moderny i 600 AstraZeneki.