LEŚNA PODLASKA. Uczennice technikum weterynaryjnego uczyły się w Janowie Podlaskim

Młodzież klasy II Technikum w zawodzie technik weterynarii 29.04.2021 r. uczestniczyła w zajęciach praktycznych z zakresu diagnostyki i zabiegów weterynaryjnych w Lecznicy Weterynaryjnej Szpital Koni Jarosław Karcz w Janowie Podlaskim.

Tematyka zajęć obejmowała zapoznanie się z urządzeniami weterynaryjnymi w przychodni weterynaryjnej służącymi do wykonywania badań RTG, USG oraz zabiegów stomatologicznych. Uczniowie pozyskali informacje odnośnie przygotowania pola operacyjnego i niezbędnych urządzeń wykorzystywanych w codziennej pracy lekarza. Lekarz weterynarii Pan Jarosław Karcz, właściciel gabinetu, zaprezentował działanie specjalistycznych sprzętów weterynaryjnych, omówił także przebieg poszczególnych zabiegów oraz odpowiedział na wszystkie pytania młodzieży.

 

Uczennice brały udział w przygotowaniu zwierzęcia do zdjęcia RTG, jak i w samym badaniu. Poznały również sposoby ułożenia zwierzęcia do wykonania badania RTG. Pani doktor Agnieszka Grąziowska – Maciela zaprowadziła młodzież do stajni, w której znajdują się pacjenci szpitala dla koni. Pani doktor omówiła stan każdego konia przybywającego w szpitalu, nakreślając zakres obowiązków wykonywanych przez zespół osób pracujących w lecznicy. Dzięki zajęciom uczennice pogłębiły swoją wiedzę teoretyczną i mogły doskonalić umiejętności praktyczne w realnych warunkach pracy.

Źródło: zsckr.edu.pl
Fot. zsckr.edu.pl