Poseł Stefaniuk i wicestarosta Skólimowski uczcili pamięć Marszałka Piłsudskiego

Poseł Dariusz Stefaniuk, wicestarosta bialski Janusz Skólimowski i członkowie klubu radnych Zjednoczonej Prawicy w rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego  tradycyjnie już uczcili pamięć ojca niepodległej Polski i honorowego obywatela naszego miasta.

Piękna słoneczna pogoda dopisała naszym politykom, którzy postanowili uczcić pamięć marszałka Józefa Piłsudskiego. Jak co roku, złożono wieńce pod tablicą upamiętniającą przyjazd Naczelnika Państwa do Białej Podlaskiej, znajdującej się na ścianie bialskiego dworca.

Tablica upamiętnia wizytę Marszałka w stolicy Południowego Podlasia, która miała miejsce 3 września 1920 roku. W tym samym roku Piłsudski został honorowym obywatelem naszego miasta.

Poseł Dariusz Stefaniuk od lat pielęgnuje pamięć o marszałku Józefie Piłsudskim. To za jego rządów, jak jeszcze był prezydentem naszego miasta, uroczyste składanie wieńców pod tablicą stało się nową świecką tradycją naszego miasta. Warto zaznaczyć, że mimo wielu różnic politycznych zwyczaju tego przestrzega także urzędujący prezydent Michał Litwiniuk, który również uczestniczył w uroczystości.

Złożenie wieńców odbyło się w asyście żołnierzy Wojska Polskiego i środowisk kombatanckich.

Pamięć o Marszałku uczcili także politycy Zjednoczonej Prawicy i wicestarosta bialski Janusz Skólimowski.