Nasze samorządy domagają się od Grodzkiego zatwierdzenia Funduszu Odbudowy. To 770 miliardów dla Polski!

Samorządy aktywnie uczestniczyły w konsultacjach dotyczących Krajowego Planu Odbudowy i Funduszu Odbudowy licząc na to, że inicjatywy te zostaną przyjęte w trybie pilnym, bez nieuzasadnionej zwłoki. Liczymy na to, że pan marszałek uwzględni w swoich działaniach głos Związku Samorządów Polskich” – piszą w liście do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego polscy samorządowcy. Czy polityk Platformy przestanie opóźniać ratyfikację Planu? 

Do Związku Samorządów Polskich należą także samorządy z naszego regionu, m.in. samorząd województwa lubelskiego, miasto Radzyń Podlaski i powiat radzyński czy gmina Borki. Do treści listu skierowanego przez ZSP do Grodzkiego dotarł portal wPolityce.pl.

To właśnie samorządy będą minimalizowały wpływ pandemii na codzienne życie obywateli w różnych jego obszarach. Aktywność samorządów, będących najbliżej mieszkańców, w likwidacji skutków pandemii jest ograniczana możliwościami budżetowymi. Dlatego bardzo ważnym jest jak najszybsze uruchomienie środków finansowych zaplanowanych w ww. ustawie – czytamy w liście. – Samorządy na nie czekają, a każdy dzień zwłoki opóźnia przygotowanie do ich efektywnego wykorzystania na rzecz ograniczenia skutków pandemii i w konsekwencji rozwoju naszych Małych Ojczyzn – dodają samorządowcy.

Przypomnijmy, że wczoraj o działanie zaapelował do władz Senatu Grzegorz Bierecki. Więcej o tym TUTAJMarszałek z PO blokuje 770 miliardów dla Polski. Interwencja senatora Grzegorza Biereckiego

PEŁNA TREŚĆ LISTU SAMORZĄDOWCÓW DO MARSZAŁKA SENATU:

 

autor: list Związku Samorządów Polskich

 

 

Źródło: wPolityce.pl Autor: red.
Fot. Fratria