Akademik naszej uczelni wyższej coraz bliżej. Ważna uroczystość w Białej Podlaskiej

Na terenie powstającego Domu Studenta Państwowej Szkoły Wyższej im Jana Pawła II, odbyło się uroczyste wmurowanie kapsuły i powieszenie wiechy nad budynkiem. W wydarzeniu oprócz rektora profesora Jerzego Nitychoruka, uczestniczyli między innymi jeden z największych orędowników rozbudowy naszej uczelni senator Grzegorz Bierecki, wiceminister finansów Sebastian Skuza oraz poseł Dariusz Stefaniuk, który jeszcze jako prezydent miasta walczył o pieniądze dla PSW.
Wiceminister finansów Sebastian Skuza, wcześniej jako wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz senatorem Grzegorzem Biereckim zabiegali o finanse na rozbudowę uczelni. To m.in. dzięki tym zabiegom powstaje nowy akademik i pływalnie.
Wartość inwestycji szacowana jest na  ponad 14 mln złotych z czego ponad 10 milinów to środki publiczne uzyskane dzięki Skuzie i Biereckiemu.  Nowy budynek będzie praktycznie samowystarczalny i będzie spełniał najnowsze standardy ekologiczne. Będzie miał własną pompę ciepła, energia elektryczna będzie pozyskiwana dzięki fotowoltaice. Co więcej, mieszkanie w tych komfortowych warunkach będzie stosunkowo tanie. Dzięki systemowi dofinansowań studenci będą płacić za nie jedynie 300 zł miesięcznie.
– To ważny dzień, który napawa mnie radością. Tym bardziej, że ma miejsce w dniu poprzedzającym Dzień Patrona Szkoły, jednego z najwybitniejszych Polaków w historii, świętego Jana Pawła II. Dom studenta to miejsce, które sprawi, że nasza szkoła będzie jeszcze chętniej wybierana przez studentów, którzy, mam nadzieję, zostaną w naszym regionie na dłużej i będą pracować na jego dobrobyt. Rząd wywalczył 770 miliardów złotych, które trafią w ręce specjalistów i mądrych kadr, które przecież kształcą się tutaj na PSW, pod okiem rektora profesora Jerzego Nitychoruka. Już dziś wiemy, że nasi studenci znajdą pracę m.in. w bialskiej jednostce wojskowej, którą państwo przywróciło, cofając niemądre decyzje poprzedniego rządu PO-PSL – mówił senator Grzegorz Bierecki.