JANÓW PODLASKI. Wybuch butli z gazem w tamtejszym bloku

Funkcjonariusze z janowskiego komisariatu wyjaśniają okoliczności wybuchu butli z gazem, do którego doszło wczoraj po południu w budynku wielorodzinnym na terenie Janowa Podlaskiego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność przy posługiwaniu się urządzeniami zasilanymi gazem propan – butan.

Wczoraj około godziny 12.40 dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w jednym z domów wielorodzinnych w miejscowości Janów Podlaski. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zdarzenia doszło podczas uruchamiania kuchenki gazowej przez mieszkającego na parterze 70-latka.

Siła eksplozji spowodowała wybicie szyb w oknach mieszkania 70-latka oraz uszkodzenie drzwi sąsiednich mieszkań. W chwili zdarzenia w budynku przebywało 6 osób. Z ustaleń inspektora nadzoru budowlanego wykonującego czynności na miejscu zdarzdenia wynikało, że wybuch nie spowodował naruszenia konstrukcji budynku, dlatego po wykonaniu czynności przez będące na miejscu służby ratunkowe, mieszkańcy bloku mogli powrócić do swoich mieszkań.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał 70-latek oraz jego znajoma, którzy trafili do szpitala. Policjanci z Janowa Podlaskiego wyjaśniają okoliczności zdarzenia i jednocześnie apelują o ostrożność przy posługiwaniu się urządzeniami zasilanymi gazem propan – butan.