MILANÓW. Policjanci uczyli dzieci bezpiecznych zachowań

Policjanci parczewskiej komendy odwiedzili dzieci w przedszkolu w Milanowie. Celem spotkania było przekazanie najmłodszym informacji na temat bezpiecznych zachowań oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Atrakcją dla najmłodszych były praktyczne ćwiczenia dotyczące prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych a także pokaz radiowozu i sprzętu wykorzystywanego przez policjantów w codziennej służbie.

Wczoraj policjantka do spraw profilaktyki społecznej i nieletnich parczewskiej komendy wspólnie dzielnicowym odwiedzili dzieci w Przedszkolu w Milanowie. Tematem przewodnim spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Dzieci dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i właściwym postępowaniu w sytuacjach zagrożenia.

Policjanci opowiedzieli najmłodszym m. in., jak należy się zachować w przypadku kontaktów z osobą nieznajomą, która zaproponuje spacer lub podwiezienie. Okazało się, że do tej lekcji dzieci były bardzo dobrze przygotowane i wiedziały, jak postępować w takich sytuacjach.

Funkcjonariusze ponadto wskazali, jak poruszać się po drogach i w ich pobliżu oraz jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych. Podczas spotkania padało wiele trafnych odpowiedzi na pytania funkcjonariuszy Dzieci doskonale wiedziały, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie i w jakim celu nosimy odblaski.

Mundurowi przygotowali również dla uczniów ćwiczenia praktyczne. Pod ich czujnym okiem najmłodsi przechodzili przez przejście dla pieszych w rejonie przedszkola.

Oczywiście wizyta policjantów była też okazją do obejrzenia radiowozu oraz sprzętu, który na co dzień policjanci wykorzystują w swojej służbie.

 

Źródło: policja