Normalna nauka coraz bliżej. Minister Czarnek: „Nie ma negatywnych informacji ze szkół”

– Po powrocie uczniów do szkół nie było żadnych negatywnych informacji jeśli chodzi sytuację epidemiczną – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Od nowego roku szkolnego polskie szkoły mają pracować jak przed pandemią.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister Przemysław Czarnek pozytywnie ocenił pierwsze tygodnie od powrotu najmłodszych uczniów do szkół.

Wszyscy są zadowoleni z tego, że są w szkole, że mogą odbudowywać wspólnotę, że mogą spotkać się z nauczycielami – powiedział. – Te wszystkie obawy, które towarzyszyły powrotowi do szkoły po kilku miesiącach, są zrozumiałe, ale trochę przesadzone, cieszę się, że wszyscy mogą te naukę kontynuować w trybie stacjonarnym – dodał.

Czarnek spotkał się z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, z którym rozmawiał o planach na najbliższe tygodnie.

Nie ma żadnych zagrożeń, jeśli chodzi o stronę pandemiczną i jestem przekonany, że dokończymy naukę w trybie stacjonarnym i rozpoczniemy 1 września w trybie stacjonarnym – powiedział minister edukacji.

Przypomnijmy, że od 4 maja stacjonarnie uczą się dzieci z klas I-III a od poniedziałku hybrydową naukę mają uczniowie starszych klas podstawówek i szkół ponadpodstawowych. Szkoły mają zacząć działać jak przed pandemią w końcu maja.

 

 

Źródło: TVP Info Autor: red.